RSS
Новости
17 января 2020, 12:59
Міненергодовкілля витратило 60 млн грн на ліквідацію держшахт
Всього на ліквідацію шахт, а також з утримання водовідливних комплексів спрямували лише половину планових видатків.

Міністерство енергетики та захисту довкілля за січень-листопад 2019 року спрямувало 60,4 млн грн на шахти, які готуються до ліквідації. Про це йдеться у звіті Міенергодовкілля за 11 місяців 2019 року.

За планом, загалом на програму з ліквідації вугледобувних та торфодобувних підприємств мали виділити 283,5 млн гривень. Фактично з початку року підприємствам, що знаходяться на стадії ліквідації та підготовки до ліквідації, а також з утримання водовідливних комплексів спрямовано 121,7 млн грн. Зокрема, шахти, які готуються до ліквідації, отримали 60,4 млн грн, ДП "Укршахтгідрозахист" – 11,3 млн грн, ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація» – 50 млн грн.

Нагадаємо, у 2019 році кошти, що мали бути спрямовані на програму "Реструктуризація вугільної галузі", витрачали на виплати зарплатних боргів перед шахтарями. У листопаді на погашення зарплатних боргів перед держшахтами направили 1 млрд грн.

Міністерство енергетики та захисту довкілля планує реформування вугільної галузі і обіцяє представити нову концепцію. Відомство не хоче фінансувати з держбюджету виробництво, яке має бути прибутковим.

Нагадаємо, що згідно з новим дослідженням, в 2019 році глобальне споживання вугілля знизилося. В першу чергу це пов'язано з тенденцією до відмови від вугільних електростанцій на користь газу та відновлюваних джерел енергії в Європі та США.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!