RSS
Новости
17 января 2020, 16:40
Microsoft обіцяє стати «вуглецево-негативною» корпорацією до 2030 року
Технологічний гігант Microsoft представив одну з наймасштабніших стратегій сталого розвитку в корпоративній історії. Пообіцяв, що до 2030 року корпорація стане «вуглецево-негативною» і це з урахуванням усього свого ланцюжка поставок.

Фірма також пообіцяла «видалити» до 2050 року стільки двоокису вуглецю з атмосфери, скільки було виділено в результаті її діяльності з моменту заснування в 1975 році, включаючи викиди, пов'язані з її споживанням електроенергії.

Крім того, генеральний директор Сатья Наделла заявив, що Microsoft запустить фонд «вуглецевих інновацій» розміром 1 млрд доларів, щоб стимулювати розробку нових технологій зниження викидів і видалення вуглецю.

«Науковий консенсус ясний», - повідомив Сатья Наделла: - «Сьогодні світ стикається з гострою вуглецевою кризою. Якщо ми не обмежимо викиди, а температура продовжить рости результати будуть руйнівними. Так говорить нам наука. Це десятиліття термінових дій для Microsoft і для всіх нас».

Microsoft працює як «вуглецево-нейтральна» компанія з 2012 року. Але компанія йде далі, в плані скорочення викидів, ніж будь-яка інша велика корпорація.

Microsoft емітує 16 мільйонів метричних тонн викидів на рік, включаючи ланцюжок поставок. При цьому прямі викиди від основної діяльності (викиди першого рівня - Scope 1) складають всього 100 тисяч тонн. Викиди другого рівня (Scope 2), до яких відноситься емісія парникових газів в процесі вироблення енергії, яку споживає компанія, складають 4 млн тонн, а ось викиди в ланцюжку поставок (Scope 3) є найзначнішими - 12 млн тонн.

Корпорація заявила, що доведе свої викиди рівнів 1 і 2 до «нуля» до 2025 року шляхом укладення угод про закупівлю електроенергії, виробленої на основі відновлюваних джерел енергії для задоволення всіх потреб в енергії. Весь парк автомобілів групи буде електрифіковано до 2030 року.


Для вирішення проблеми викидів в рамках ланцюжка поставок (Scope 3) Microsoft поширить свій внутрішній податок на викиди вуглецю, який сьогодні становить $ 15 за метричну тонну. На відміну від деяких інших компаній, внутрішній податок на викиди вуглецю Microsoft не є «розрахунковою величиною». Цей збір сплачується кожним підрозділом на основі викидів вуглекислого газу, і виручені кошти використовуються для підвищення екологічної / кліматичної стійкості. Крім того, всі постачальники товарів і послуг для Microsoft будуть стимулюватися до зниження викидів по всім трьом рівням.

Найсенсаційнішим в новій ініціативі Microsoft є зобов'язання видаляти з атмосфери більше парникових газів, ніж компанія емітує, і навіть «звести до нуля» всі викиди, зроблені з моменту заснування в 1975 році.

Microsoft збирається домогтися цього за допомогою «портфеля технології негативних викидів» (negative emission technologies - NET), що включає висадку лісів і лісовідновлення, уловлювання вуглецю, біоенергетику з уловлюванням і зберіганням вуглецю і прямого уловлювання вуглецю з повітря (Direct Air Capture - DAC ).

З огляду на поточний стан технологій і цін, компанія спочатку зосередиться на природоохоронних рішеннях з подальшим переходом на технологічні рішення, коли вони стануть більш життєздатними.

З метою розвитку таких нових технологій Microsoft обіцяє інвестувати в них, наприклад, в DAC, 1 млрд доларів протягом наступних чотирьох років. Фінансування може здійснюватися у формі проектного фінансування, боргового фінансування або вкладень в капітал з метою пошуку рішень, які компанія могла б в кінцевому підсумку придбати, щоб забезпечити досягнення своїх цілей щодо зниження викидів вуглецю.

«Ми приймаємо на себе зобов'язання, які жодна з компаній не приймала раніше», - зазначає президент Microsoft Бред Сміт. «Але це ті види зобов'язань, які багато компаній, на нашу думку, захочуть взяти на себе в майбутні роки».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
Теги
Microsoft СО2
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое