RSS
Тренды
17 января 2020, 17:57
Польща планує побудувати 10 ГВт офшорних вітрових електростанцій в Балтійському морі
Уряд Польщі оприлюднив проект закону про розвиток офшорної вітроенергетики, згідно з яким до 2028 року повинні бути відібрані проекти загальною потужністю понад 10 ГВт.

У довідці до законопроекту зазначається, що нові офшорні вітрові електростанції будуть сприяти виконанню міжнародних зобов'язань Польщі щодо частки відновлюваних джерел енергії в кінцевому валовому споживанні енергії країни (21% до 2030 року).

З розробниками укладуть контракти про викуп виробленої офшорними вітровими станціями електроенергії, аналогічні британській моделі контрактів на різницю (CfD). Відповідно до цієї схеми, якщо ринкова ціна буде нижче гарантованої державою, власники отримують компенсацію на суму різниці цих цін, а якщо ринкова ціна буде вище встановленої за результатами відбору, власник об'єкта відшкодовує різницю.

На відміну від інших видів ВДЕ, з якими контракти укладаються на 15 років, офшорні вітрові електростанції отримають гарантії збуту на 25-річний термін.

До кінця 2022 року польський регулятор енергетики відбере 4,6 ГВт, а в період з 2023 по 2028 року будуть відібрані інші 5,5 ГВт.

У проектах беруть участь іноземні інвестори, такі як норвезький нафтогазовий концерн Equinor і німецька RWE. Раніше повідомлялося, що Equinor (тоді вона ще називалася Statoil) придбала у польській Polenergia 50% частку в двох офшорних вітрових проектах.

В даний час в Польщі не передбачені обов'язкові вимоги локалізації проектів. Однак, як повідомляє журнал Windpower Monthly, розробники повинні надавати польському регулюючому органу інформацію про компанії, які беруть участь в ланцюжку поставок, і їх господарської діяльності на території Польщі в рамках розглянутих вітроенергетичних проектів, в тому числі, дані про створення робочих місць і проведенні НДДКР. Потім вони повинні будуть звітувати кожні три роки, щоб забезпечити збереження цього «господарського сліду».

За даними Польської асоціації вітроенергетики (PSEW), проекти загальною потужністю 10 ГВт дозволять створити 34 000 робочих місць під час стадії передбудови і на етапі будівництва та 29 000 робочих місць для експлуатації та технічного обслуговування побудованих офшорних вітрових електростанцій.

За даними європейської асоціації вітроенергетики WindEurope, польський потенціал вітрової енергії в Балтійському морі оцінюється в 28 ГВт, що становить третину від потужності, яка теоретично може бути встановлена ​​в цьому басейні.

Проект закону опублікований для 30-денних консультацій, які повинні завершитися 14 лютого.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що китайці побудували офшорну вітрову електростанцію на 200 МВт в рекордно короткі терміни.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!