RSS
Новости
17 января 2020, 19:31
Оржель просить НКРЕКП обмежити продаж перетину для імпорту електроенергії з Росії та Білорусі
Міністерство енергетики та захисту довкілля звернулося до НКРЕКП з проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яка продається системним оператором НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Про це йдеться в листі міністерства за підписом міністра Олексія Оржеля до регулятора, яке 17 січня на своїй Facebook-сторінці опублікував народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко.

Таку пропозицію міністерство запропонувало у зв’язку з тим, що протягом грудня 2019р – першої половини січня 2020р в ОЕС України спостерігається значний профіцит потужності (39 млн кВт-год на добу), що спричинений низьким попитом. Ця обставина ускладнює для «Укренерго» процес балансування енергосистеми.

Системний оператор змушений обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, що може стати причиною судових позовів з боку трейдерів, які викупили даний перетин. Щоб не допустити останнього та забезпечити надійну роботу ОЕС, Мінекоенерго просить регулятора обмежити обсяг перетину, який виноситься на аукціони «Укренерго».

Раніше повідомлялося, що Закон про заборону імпорту електроенергії з РФ за двосторонніми договорами набрав чинності.

"Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування", - зазначено в тексті законодавчого акту, оприлюдненому в парламентському виданні "Голос України" №248 26 грудня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!