RSS
Новости
24 января 2020, 10:52
Британія відмовилась від інвестицій у вугільну енергетику за кордоном
Великобританія відмовилася від будь-яких державних інвестицій у вугільну енергетику за кордоном.

Як зазначив прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон на Британсько-африканському інвестиційному саміті в Лондоні 20 січня, ні пенса з грошей британських платників податків не буде безпосередньо інвестовано у видобуток вугілля, яке потім будуть спалювати для отримання електрики.

"Всі ми дихаємо одним повітрям, живемо під одним небом, і всі ми страждаємо, коли викиди вуглецю збільшуються, а клімат планети стає спекотнішим, - сказав глава уряду. Відсьогодні британський уряд більше не буде інвестувати кошти у видобуток енергетичного вугілля або вугільні електростанції за кордоном, надавати пряму державну допомогу країнам, що розвиваються на відповідні цілі, виділяти експортні кредити або вживати інших заходів, спрямованих на стимулювання даної галузі, а зосередимося на підтримці заходів щодо переходу до низьковуглецевої або безвуглецевої енергетики".

Борис Джонсон наголосив, що ще десять років тому Великобританія за обсягами вуглецевмісних викидів обганяла майже всі інші країни Європи, проте з тих пір ситуація різко змінилася. «На даний момент електростанції на вугіллі забезпечують лише 5% потреб країни в електроенергії у порівнянні з 30% ще у 2014 році, - зауважив він. - За підсумками 2019 року у британській структурі енергоспоживання на викопні види палива припадало лише 43%, вітряки, АЕС, гідроелектростанції, сонячні панелі, а також переробка біомаси в енергію "переважили" вугілля і природний газ».

Втім, останній як і раніше є для королівства найважливішим видом палива, забезпечуючи близько 40% енергетичних потреб британців.

Нагадаємо, що споживання вугілля в семи європейських країнах в минулому році впало до історичного мінімуму, знизивши базові ставки майже на третину до $62 за тонну. Перспективи на 2020 рік виглядають однаково безрадісними: аналітики S & P Global Platts і Capital Economics прогнозують падіння цін до позначки в $50, найнижчої за 4 роки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!