RSS
Новости
31 января 2020, 11:59
НКРЕКП перенесла розгляд питання про зобов’язання експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перенесла розгляд питання про зобов’язання експортерів сплачувати тариф на передачу системному оператору НЕК «Укренерго». Відповідне рішення було прийняте 31 січня на засіданні комісії.

«Ми знімаємо з розгляду це питання, переносимо його. Зокрема тому, що Антимонопольний (комітет – ред.) сказав, що йому треба декілька днів щоб дорозглянути це питання… Це питання перенесене», - сказав голова комісії Валерій Тарасюк.

Голова регулятора також додав, що даним рішенням комісія не встановлює плату для експортерів, а лише виконує норми закону «Про ринок електроенергії». В той же час проти прийняття такого рішення виступили народні депутати від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко та Михайло Волинець.

Комісія планувала 28 січня розглянути зміни до Кодексу системи передачі та передбачити в цьому документі зобов’язання для експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу. Потім розгляд цього рішення був перенесений на 31 січня.

Коментуючи це питання, голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявляв, що експортери мають сплачувати тариф на передачу. 30 січня Секретаріат Енергетичного Співтовариства надіслав до комісії та АМКУ лист в якому рекомендував не приймати дане рішення, оскільки застосування плати (на думку Секретаріату) порушує законодавство Співтовариства.

За підсумками 2019р основним експортером електроенергії з України стали компанії енергохолдингу ДТЕК, їх доля становила 98,5%.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та захисту довкілля зверталося до НКРЕКП з проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яка продається системним оператором НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое