RSS
Новости
31 января 2020, 13:05
АМКУ не погодив зміни до Кодексу передачі про зобов’язання експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу
Антимонопольний комітет України не погодив проект змін до Кодексу системи передачі, який був запропонований НКРЕКП та згідно якого пропонувалося зобов’язати експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу системному оператору НЕК «Укренерго». За даними видання «Наші гроші», таке рішення було прийняте комітетом 30 січня.

«Антимонопольний комітет на засіданні 30 січня відмовився погодити проект Постанови НКРЕКП «Про затвердження змін до Кодексу Систем передачі», - зазначило видання.

НКРЕКП планувала 28 січня розглянути зміни до Кодексу системи передачі та передбачити в цьому документі зобов’язання для експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу. Потім розгляд цього рішення був перенесений на 31 січня.

Коментуючи це питання, голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявляв, що експортери мають сплачувати тариф на передачу. 30 січня Секретаріат Енергетичного Співтовариства надіслав до комісії та АМКУ лист в якому рекомендував не приймати дане рішення, оскільки застосування плати (на думку Секретаріату) порушує законодавство Співтовариства.

31 січня НКРЕКП вирішила перенести розгляд цього питання.

За підсумками 2019р основним експортером електроенергії з України стали компанії енергохолдингу ДТЕК, їх частка становила 98,5%.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та захисту довкілля зверталося до НКРЕКП з проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яка продається системним оператором НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!