RSS
Новости
31 января 2020, 15:27
PSA і Total вироблятимуть акумулятори для електромобілів в Європі
Французька PSA Group (випускає автомобілі Peugeot і Citroen, а також DS, Opel і Vauxhall) і виробник акумуляторів Saft, що належить нафтовій компанії Total SA, оголосили про проект з виробництва акумуляторів для електромобілів в Європі.

Як повідомляється в прес-релізі Total, реалізація проекту потребує інвестицій в розмірі приблизно $5 млрд до 2030 року.

"Акумулятори (для електромобілів ) зараз повністю виробляються в Азії ... На них припадатиме 30-40% вартості автомобілів в майбутньому", - заявив французький президент Еммануель Макрон в четвер під час свого візиту на завод Saft у французькій комуні Нерсак.

Він зазначив, що Європа може "виявитися в ситуації залежності від азіатських виробників, які зможуть піднімати ціни за своїм бажанням".

На першому етапі PSA і Saft інвестують 200 млн євро ($ 220 млн) в будівництво пілотного заводу в Нерсак. Підприємство буде розташовуватися на території заводу з виробництва акумуляторів Saft. Відкриття нового заводу заплановано на середину 2021 року.

Згодом компанії ухвалять рішення про будівництво ще двох заводів - у Франції і в Німеччині. Загальна потужність нових підприємств складе 48 ГВт. На них вироблятимуть 1 млн акумуляторів на рік, що складе приблизно 10-15% європейського ринку.

У грудні минулого року Європейська комісія (ЄК) схвалила плани семи держав виділити в цілому 3,2 млрд євро на субсидії для проектів спільного інтересу (Important Projects of Common European Interest, IPCEI) з виробництва елементів акумуляторних батарей для електромобілів. Проект PSA і Saft може отримати державну допомогу в розмірі близько 1,3 млрд євро.

PSA і Saft створять спільне підприємство Automotive Cell Company (ACC). На пілотному етапі компаніям буде належати по 50% в СП. Після запуску повномасштабного виробництва частка Saft скоротиться до 33%.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що сировина з перероблених літій-іонних акумуляторів вперше поставлена замовнику.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое