RSS
Новости
31 января 2020, 17:25
Мінекоенерго роз'яснило, хто може приймати участь у "зелених" аукціонах
Брати участь в аукціонах з розподілу квот підтримки альтернативної генерації зможуть компанії, які уклали попередні договори купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом (pre-PPA), а також нові компанії, але не діючі виробники електроенергії з ВДЕ.

"Учасником" зеленого "аукціону може бути компанія, яка вже будує об'єкт, тобто уклала pre-PPA. Також це може бути девелопер, який тільки заходить на ринок", - сказав керівник експертної групи розвитку ВДЕ директорату енергетичних ринків Мінекоенерго Олександр Мартинюк на конференції з відновлюваної енергетики 3rd RENPOWER 2020.

При цьому він зазначив, що виробники електроенергії з відновлюваних джерел не можуть брати участь в "зелених" аукціонах, оскільки вони вже працюють за "зеленим" тарифом.

Глава експертної групи Мінекоенерго уточнив, що компаніям, які ще не підписували pre-PPA, для участі в аукціоні необхідно буде підготувати кваліфікаційні вимоги, отримати земельну ділянку під проект, а також оформити технічні умови на приєднання до мережі.

У той же час Мартинюк повідомив, що до кінця року планується проведення "зеленого" аукціону в зоні ЧАЕС, на якому квота підтримки альтернативної генерації буде запропонована разом із земельною ділянкою.

"На такі аукціони держава буде пропонувати свої земельні ділянки і технічні умови на приєднання, тому в такому випадку учасникам не потрібно надавати кваліфікаційні вимоги", - роз'яснив він.

Мартинюк також вважає, що термін від 30 до 60 днів, відведений на підготовку до аукціону урядовою постановою від 27 грудня 2019 року №1175, дозволить компаніям ретельно до них підготуватися і таким чином мінімізувати ризики не пройти кваліфікацію.

Раніше Кабінет міністрів України оприлюднив на своєму порталі постанову про порядок проведення аукціонів з розподілу квот підтримки для альтернативної генерації.

 

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!