RSS
Новости
31 января 2020, 21:29
ЄС може ввести екологічний податок на «брудну» електроенергію, в тому числі з України – Герус
Європейський Союз може запровадити екологічний податок на «брудну» електроенергію, яка імпортується з сусідніх країн, в тому числі і України, тому нашій країні необхідно підвищити екологічність роботи вугільних електростанцій і привести податки на забруднення до європейських стандартів.

 

Про це повідомив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«Європейський Союз може запровадити екологічний податок на "брудну" електроенергію, яка імпортується з сусідніх країн. Нетто-імпорт електроенергії в країни ЄС зріс з 3 млрд кВт-год в 2017 році до 21 млрд кВт-год в 2019 році (приріст 600%)», - написав він, посилаючись на результати дослідження британського аналітичного центру Sandbag.

За словами Геруса, такий імпорт - це еквівалент викидів у розмірі 26 млн тонн СО2. Більшість такої електроенергії було імпортовано з країн, що не мають або мають низький податок на вуглецеві викиди.

«В Європі все більш поширеною стає думка, що таким чином європейці фактично стимулюють виробництво неекологічної електроенергії в так званих "вуглецевих офшорах" (сусідніх країнах). Якщо б цей імпорт мав податок на вуглецеві викиди, то надходження в бюджет країни ЄС становили б 630 млн євро», - зазначив він.

Голова профільного комітету додав, що у зв'язку з цим Єврокомісія зараз аналізує введення нового податку на вуглецеві викиди при імпорті електроенергії, так званий border carbon adjustment (BCA), щоб зменшити стимули використання вугілля в сусідніх з ЄС країнах, де немає відповідних екологічних податків. Екологія - один з ключових пріоритетів нового голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, зазначив Герус.

На думку голови профільного комітету Верховної Ради, історично в Україні недостатньо уваги приділялося екологічній складовій при виробництві електроенергії на ТЕС. На сьогоднішній день немає фільтрів, немає відповідних екологічних норм, немає плати за передачу електроенергії при експорті.

«Така ситуація може призвести до того, що всі такі пільги з української сторони будуть ліквідовані податком з європейської сторони - наповниться європейський, а не український бюджет. На мою думку, правильніше було б, щоб на українських ТЕС встановлювалися відповідні фільтри, сплачувалися відповідні екологічні податки і було наближення до європейських екологічних стандартів», - написав він.

Герус додав, що тоді в української сторони були б сильні аргументи, щоб показувати екологічний прогрес і опонувати введення таких податків з європейської сторони. І чим швидше самі учасники ринку це зрозуміють, тим краще буде для всіх, підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП перенесла розгляд питання про зобов’язання експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: unian.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое