RSS
Новости
7 февраля, 15:18
Міненерго запропонує встановити дедлайни на будівництво СЕС і ВЕС за договорами prePPAs
Міністерство енергетики та захисту довкілля звернеться до депутатів з проханням внести зміни в законодавство щодо обмеження у часі завершення будівництва сонячних або вітроелектростанцій в рамках укладених попередньо договорів на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом: по сонячним проектам до 1.07.2020р, по вітровим - до 1.09.2020р.

Про це повідомив міністр з енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель 7 лютого  у Верховній Раді, відповідаючи на питання депутата.

«Ми будемо просити депутатів створити cut off day по попереднім договорам… Зокрема, по сонячним проектам - 1.07.2020р, по вітровим - 1.09.2020р. Якщо цього cut off day не буде, не буде і відповідної конкуренції на аукціонах», - сказав він.

Також міністр додав, що першого квітня на майданчику ProZorro буде готове проведення «зелених» аукціонів. За його словами проблема зелених аукціонів полягає не у даті їх запуску, а в тому, що є дуже великий пакет попередніх договорів купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом - він складає більше 8 ГВт встановленої потужності:

«Це означає, що зараз на ринку простіше прийти і купити пакет готових документів на реалізацію проекта, ніж конкурувати на аукціонах», - додав міністр.

Нагадаємо, що в кінці січня директор ДП «Гарантований покупець» Костянтин Петриковець повідомив, що «Гарпок» уклав із інвесторами, які планують збудувати та ввести в експлуатацію об’єкти ВДЕ у 2020-2023рр, договори про попередню купівлю електроенергії на загальну потужність цих станцій у розмірі 8,1 ГВт. За його словами потужність укладених prePРАs розподілена наступним чином: 2020р – 4,1 ГВт, 2021р – 2,6 ГВт, 2022р – 1,6 ГВт, 2023 – 0,2 ГВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!