RSS
Истории
7 февраля 2020, 18:12
Компанії Tesla та Samsung дистанційно вимикають функції у своїх продуктах. Історія власника Tesla
Tesla дистанційно заблокувала автопілот на Model S після перепродажу автомобіля і пояснила це тим, що власник не купив цю функцію.

В компанії наголошують, що автопілот спочатку не мав входити у комплектацію автомобіля, тому «неоплачена» функція була вимкнена.

Електромобіль із вбудованими функціями «Вдосконалений автопілот» та «Режим повного самостійного водіння» був проданий на аукціоні у листопаді 2019 року, пише Jalopnik з посиланням на документи з продажу. Вартість обох функцій становить 8000$.

Покупець придбав Tesla Model S у стороннього дилера 20 грудня минулого року, який у свою чергу купив автомобіль безпосередньо у Tesla 15 листопада 2019 року. Автомобіль був проданий на аукціоні California Lemon Law , який спеціалізується на продажі автомобілів з певними дефектами. У даному випадку на екрані панелі керування з'явилася помітна жовта лінія.

18 листопада Tesla дистанційно провела «аудит» автомобіля. Результатом цього аудиту стало те, що з автомобіля були вилучені функції «Вдосконалений автопілот» та «Режим повного самостійного водіння (FSD)» після оновлення програмного забезпечення автомобіля до останньої версії у грудні.

Тесла підтвердила дату аудиту - в якій було позначено функції для видалення - у рахунку-фактурі:


У фінансовій декларації Tesla на момент продажу нічого не згадується про вилучення автопілота та FSD:


Варто також зазначити, що ремонт, вказаний у декларації, фактично не був виконаний, через що в січні власник відвіз свою машину до сервісного центру.

 У відповідь на запит покупця щодо вимкнення функцій автопілоту та FSD cлужба підтримки Tesla повідомила, що компанія виявила випадки неправильного налаштування деяких електромобілів та виправила дефекти.

«Ми проглянули історію ваших покупок та не знайшли оплату цих функцій. Якщо ви ще зацікавлені в них, можете придбати оновлення», – сказали в Tesla новому власнику.

В якості експерименту покупець звернувся до менеджера з продажу автомобілів Tesla, щоб перевірити, чи може він попросити зняти автопілот та FSD з вживаного транспортного засобу, однак на момент публікації статті не отримав ще жодної відповіді.


Подібний підхід застосовує і компанія Samsung. Вона почала дистанційно блокувати «сірі» телевізори в Україні. Українці купують телевізори за привабливою ціною, але згодом деякі функції блокуються через те, що телевізори не призначені для роботи в даному регіоні та не можуть бути доступні на таких приладах без проведення певних маніпуляцій, пов'язаних зі змінами встановлених заводських налаштувань.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: jalopnik
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое