RSS
Новости
7 февраля 2020, 17:56
Офшорна вітроенергетика Європи. Рекордне зростання у 2019 році
Європейська асоціація вітроенергетики WindEurope опублікувала статистику розвитку морського сегмента галузі у 2019 році.

За рік в Європі було введено в експлуатацію 3,6 ГВт потужностей офшорної вітроенергетики - 10 електростанцій в п'яти країнах. Це найвищий результат за всю історію галузі (див. ілюстрацію вище).

На частку Великобританії довелося майже половина нової потужності (1,7 ГВт). За нею йдуть Німеччина (1,1 ГВт), Данія (374 МВт) і Бельгія (370 МВт). У Португалії була введена плавуча вітроустановка на 8 МВт.

Встановлена потужність офшорної вітроенергетики в Європі перевищила 22 ГВт. Три чверті цих потужностей сконцентровані в Великобританії та Німеччині. Майже всі інші об'єкти розташовані в водах Данії, Бельгії та Нідерландів.

Середній розмір офшорних турбін, встановлених в минулому році, склав 7,8 МВт.

Офшорні вітрові електростанції також стають більші. З 2010 року середній розмір збільшився вдвічі - з 300 до 600 МВт. Найбільшим об'єктом є Hornsea-1 у Великобританії - 1,2 ГВт.

Розвиваються і технології плавучих вітрових електростанцій. Встановлена потужність сегмента становить всього 45 МВт, з яких 30 МВт - це перша комерційна станція Hywind, створена нафтогазовою компанією Equinor, що працює в водах Шотландії. Франція, Великобританія, Норвегія та Португалія розробляють нові плавучі проекти.

Вартість електроенергії, вироблюваної офшорними вітровими електростанціями, продовжує стрімко падати. На торішніх конкурсних відборах - у Великобританії, Франції та Нідерландах - були зафіксовані ціни 40-50 євро за МВт*год. Це нижче, ніж у нових газових, вугільних або атомних електростанціях.

У 2019 також були прийняті інвестиційні рішення про 4 нові морські вітрові електростанції, загальна потужність яких становить 1,4 ГВт, а обсяг інвестицій оцінюється в 6 млрд євро.

Європейська комісія заявляє, що до 2050 року Європі потрібно від 230 до 450 ГВт морських вітрових електростанцій, щоб декарбонізувати енергосистему й забезпечити виконання «Зеленої угоди» (European Green Deal). Для цього буде потрібно, щоб Європа до 2030 року встановлювала 7 ГВт нових офшорних вітрових станцій в рік, а потім, до 2050 року, по 18 ГВт на рік. Поточні обсяги нового будівництва та інвестицій значно відстають від цього.

Нагадаємо, що британська консалтингова компанія Rethink Energy опублікувала прогноз розвитку світової офшорної вітроенергетики на період до 2040 року. Офшорна вітроенергетика буде виробляти 5% світової електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!