RSS
Новости
14 февраля 2020, 12:27
Голландська енергетична компанія встановитиь на своїй ВЕС мобільну промислову систему накопичення енергії
Голландська енергетична компанія GreenChoice, яка виробляє і поставляє клієнтам електроенергію, вироблену на основі ВДЕ, прийняла рішення встановити на своїй вітровійй електростанції мобільні акумуляторні системи накопичення енергії (СНЕ) великої місткості.

На майданчику невеликого вітропарку Hellegatsplein потужністю 12 МВт розмістять десять мобільних контейнерів-накопичувачів по 336 кВт*год кожен, розроблених у співпраці з німецькою компанією Greener Power Solutions.

Батареї будуть заряджатися безпосередньо від вітряних турбін і надавати допоміжні послуги голландській енергосистемі, підвищуючи її гнучкість. Але основною особливістю проекту і бізнес-моделі є мобільність пристроїв, можливість їх переміщення для надання різного роду послуг різним клієнтам.

Розробник рішення пояснює: «Ми використовуємо батареї з нашим власним програмним забезпеченням в різних місцях, де існує тимчасова потреба в енергії, наприклад, на заходах, фестивалях, концертах і будівельних майданчиках. Таким чином, ці місця можуть бути забезпечені екологічно чистою енергією, і ми сильно скорочуємо використання брудного дизельного палива. За допомогою зарядних пристроїв батареї тепер можна заряджати безпосередньо від вітряних турбін на Hellegatsplein, а коли батареї не орендуються, вони можуть бути підключені до національної електромережі для надання послуг з підтримки балансу».

Час зарядки систем становить 43 хвилини.

Раніше компанія встановила великий, найбільший в Нідерландах стаціонарний накопичувач енергії потужністю 10 МВт на своїй інший вітрової електростанції під Роттердамом. Тепер GreenChoice вирішила спробувати іншу бізнес-модель, що передбачає більш широкий набір варіантів монетизації СНЕ.

Раніше ЕлектроВісті писали, що інвестиції у відновлювану енергетику (без урахування великих ГЕС) у минулому році склали 282,2 млрд доларів США, що на 1% більше, ніж в 2018 році. На найбільшому світовому ринку (Китай) інвестиції впали, а на другому за розміром (США) досягли нового рекорду.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!