RSS
Новости
28 февраля 2020, 21:20
Втрати інвесторів ВДЕ від прийняття умов Мінекоенерго про реструктуризацію "зелених" тарифів можуть скласти до 50% - експерти
Інвестори ВДЕ підрахували, що реальні втрати від запропонованої Мінекоенерго реструктуризації "зелених" тарифів складаються не тільки в їх зниженні.

Учасники ринку звертають увагу на те, що реальні фінансові втрати будуть і при реалізації інших норм потенційного законопроекту Минэкоэнерго.

Перше, що, за їх підрахунками, буде мати істотний вплив на доходи ВЕС і СЕС, це передбачається безоплатне обмеження виробництва електроенергії до 200 годин в рік.

"Враховуючи, що розрахунки по роботі ВЕС орієнтуються на продуктивність протягом 3,5 тисяч годин у рік, 200 годин обмежень – це мінус 5,7% в її дохід", – аргументував думку один з експертів.

Для СЕС цей показник ще в три рази вище – мінус 16,3%, виходячи з розрахунків продуктивності протягом 1,22 тис. годин роботи в рік.

"Тобто, крім зниження "зеленого" тарифу на 5-10-15-20-25%, ВЕС можуть додатково недоотримати 5,7%, СЕС 16,3% від свого річного доходу, який, до речі, закладався в бізнес-план і в кредити", – зазначив він.

При цьому, на думку наших джерел, можливість безоплатного відключення ВДЕ може стимулювати диспетчерів системного оператора до таких дій.

Крім того, інвестори вважають тривожним і той факт, що для незгодних на реструктуризацію або зниження зеленого тарифу без продовження строків її виплати, взагалі не обмовляються обсяги безоплатних обмежень, а просто вказується, що обмеження не оплачуються у разі загрози операційної безпеки ОЕС. Поки інвестори читають це, як повне скасування компенсації за обмеження для тих, хто не погодитися на зміну договорів.

Взагалі, на думку наших експертів, ідеї Мінэкоэнерго ніяк не можна назвати шляхом до добровільної реструктуризації умов підтримки ВДЕ, оскільки незгода компаній на реструктуризацію фактично тягне за собою певні санкції. Це вже згадана відсутність компенсації за обмеження "для незгодних" і пріоритетність по виплатах від ДП "Гарантований покупець" для тих, хто на реструктуризацію погодився.

"Це вже відверта дискримінація одних учасників ринку перед іншими. І це схоже на шантаж", – відзначають есперти.

У свою чергу, один з них звертає увагу на те, що відстрочка з виплатами ГарПока також спричинить за собою додаткові витрати, необхідні для своєчасного обслуговування взятих кредитів та інших зобов'язань в умовах затримки виплат за "зеленим" тарифом. Також дискримінаційним є і пропозиція про різні терміни встановлення відповідальності за небаланси: ті, хто не погодилися на реструктуризацію, будуть нести цю відповідальність на 100% з моменту прийняття закону, ті, хто погодилися, отримають відстрочку до 2022 року.  До 2021 року їм буде встановлена ​​50% відповідальності.

При цьому есперти відзначають, що розуміють необхідність нести відповідальність за небаланси, але повинні бути рівні умови для всіх.  Вони підрахували, що в процентному відношенні ця відповідальність може скласти від 3 до 5% доходу.  Крім того, для тих інвесторів, хто не підтримає ідеї Мінекоенерго, що не передбачається допустимий відсоток похибки прогнозування.  Для тих хто погодилися він становить 10% для ВЕС і 5% для СЕС до моменту, поки частка ВДЕ не досягне 10%.

Офіційно медіація між інвесторами та міністерством не завершена, але після презентації норм законопроекту від Мінекоенерго, інвестори на даний момент не можуть сказати, чи буде продовжено діалог і в якому напрямку.

 "Навіщо взагалі було вступати в цю медіацію, якщо зараз пропозиції ще гірше, ніж були до її початку", - задається питанням один з них.

Раніше повідомлялося, що Мінекоенерго запропонувало інвесторам ВДЕ новий, більш жорсткий сценарій добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!