RSS
Новости
28 февраля 2020, 22:41
У США готують до запуску атомний реактор на відпрацьованому ядерному паливі
Міністерство енергетики США видало комерційній компанії Oklo дозвіл на тестування реактора, що працює на відпрацьованому ядерному паливі. Цей реактор може підвищити екологічність атомної енергетики.
 

Паливо для ядерних реакторів використовує принцип саморазогрівання за рахунок розпаду атомів урану-235.  Згодом кількість цього ізотопу знижується (паливо "вигорає") до рівня, коли його неможливо використовувати в звичайному реакторі.  Таке паливо витягується і відправляється на зберігання в спеціальні сховища.  При цьому воно має ще досить енергії, яку вже багато років намагаються використовувати.

Традиційні реактори використовують паливо з кількістю урану-235 близько 5%, тоді як Аврора потребує паливо під назвою висококонцентрований низькозбагачений уран (High-Assay Low-Enriched Uranium, Haleu) із збагаченням 5-20%.

Для роботи Аврора буде використовувати високозбагачене паливо, створене з відходів реактора Experimental Breeder Reactor-II (Національна лабораторія Айдахо).

Розробники говорять, що відходів у них досить для створення 10 тонн Haleu.  За рік переробки вже отримано близько 500 кг Haleu.  За прогнозами Національного інституту енергетики США, до 2030 року попит на Haleu в країні виросте в 100 разів.

Реактор під назвою Аврора буде генерувати 1,5 МВт - приблизно в 100 разів менше атомних реакторів на українських АЕС.

Раніше повідомлялося, що ядерний регулятор США затвердив проект NuScale малих модульних реакторів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: tech.liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!