RSS
Тренды
6 марта 2020, 15:10
Водень має високий потенціал в секторі морських вантажоперевезень
Згідно з новим дослідженням Міжнародної ради чистого транспорту (ICCT), практично всі контейнеровози, які перетинають Тихий океан і перевозять вантажі з Азії (Китай, Японія, Південна Корея) в Північну Америку і назад, можуть приводитися в рух виключно за допомогою рідкого водню і паливних елементів, перетворюючи цей водень в електричну енергію.

Міжнародна судноплавна галузь в даний час використовує важке суднове паливо, що отримується з нафти.

У 2018 році Міжнародна морська організація (International Maritime Organisation) затвердила попередній план скорочення викидів парникових газів до 2050 року на мінімум 50% в порівнянні з рівнем 2008 року. За розрахунками організації, морське судноплавство відповідальне за 2,2% світових викидів парникових газів (дані 2012 року) і обсяг емісії може вирости на 50-250% в зв'язку з розвитком торгівлі.

В роботі ICCT відзначається, що контейнеровози викидають в рік більше 200 млн тонн СО2 в глобальному масштабі, що можна порівняти з викидами такої країни як В'єтнам.

Дослідження ICCT показало, що 99% рейсів через Тихий океан, здійснених в розрахунковому 2015 році, могли б бути виконані на водні. При цьому в 43% випадках не потрібно будь-яких змін маршруту та/або вантажного простору судів для розміщення додаткових паливних баків. В інших випадках потрібно було або відвести до 5% вантажного обсягу під ємності з паливом, або передбачити на маршруті додаткову зупинку для дозаправки.

У дослідженні аналізувалася технологічна можливість використання водню на тихоокеанських маршрутах, економічна сторона потребує доопрацювання.

«Інші потенційні альтернативні види палива, включаючи аміак і метанол, несуть більше енергії на одиницю об'єму, ніж водень, і, отже, є перспективними галузями для майбутніх досліджень», - кажуть автори.

Нагадаємо, у червні 2019 року найбільший у світі контейнерний перевізник Maersk запустив пілотний проект морських перевезень на біопаливі, з нейтральним рівнем емісії вуглецю.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!