RSS
Новости
6 марта 2020, 15:40
Вертикальні аеропорти для літаючих таксі від Airbus і MVRDV будуватимуть прямо на балконах
Протягом двох років архітектори MVRDV за участю компаній Airbus, Bauhaus Luftfahrt, ETH Zurich і Systra вивчали можливості інтеграції літаючого транспорту до міст в їх нинішньому вигляді. Основним рішенням було вибрано створення «вертипортів» - вертикальних аеропортів, які можуть мати різний вигляд і розміри, приймати літальні апарати, служити місцями загального користування та одночасно генерувати поновлювану енергію за рахунок вмонтованих сонячних панелей.


«

Ми розглядали можливість установки вертипортів різних типів і розмірів. Деякі з них схожі на звичайні зупинки транспорту, інші на термінали, але принципова відмінність полягає в тому, що мережа вертипортів не вимагає ніякої лінійної інфраструктури - тунелів, злітних смуг і т.д. - вони економлять простір і ресурси. Завдяки такому підходу вертипорти можна адаптувати до самих різних локацій і вбудувати їх в існуючі міські плани», - каже співзасновник MVRDV Вінні Маас.


Спочатку вертипортами передбачалося доповнити традиційні транспортні вузли, але фахівці MVRDV показали і більш складні і нестандартні варіанти інтеграції майданчиків в уже сформоване міське середовище, наприклад, на березі океану, як на плані Сан-Франциско, в парку - на прикладі Сан-Пауло, або, на прикладі Шеньженя, в щільну забудову вулиць хмарочосами.


 «Міська забудова ущільнюється і ускладнюється технологічно, і так ми приходимо до по-справжньому тривимірних мегаполісів, де літаючі таксі освоюють висотний простір. Це одна з ймовірних моделей міста майбутнього, в якій паркувальне місце для літаючого автомобіля буде знаходитися прямо на балконі квартири, - пояснює Маас. - Щоб прийти до такого результату, потрібно зробити масу змін малого масштабу, але Airbus мислить на перспективу і готовий працювати в цьому напрямку вже зараз».

Нагадаємо, що компанія Airbus представила прототип «зеленого» літака зі змішаним крилом Maveric.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotechnica.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое