RSS
Новости
6 марта 2020, 17:40
Австралія побудує сонячну станцію потужністю 10 ГВт і експортуватиме електроенергію у Сингапур
Біля міста Тенант-Крік (Австралія) побудують сонячну електростанцію потужністю 10 ГВт для енергозабезпечення столиці штату Південної території та експорту електроенергії у Сингапур через прокладений по дну океана кабель довжиною 3800 км.

Проект Sun Cable («Сонячний кабель») покликаний зробити економіку країни незалежною від експорту вугілля, залізної руди і газу.

СЕС, яка зможе зберігати 22 ГВт*год електроенергії, займатиме 15 тисяч гектарів.

Щоб експортувати електроенергію, буде прокладений кабель постійного струму високої напруги (HVDC), який з’єднає Південну територію Австралії і Сингапур. У світі HVDC-кабелі вже використовуються для передачі енергії на далекі відстані. Один такий кабель з’єднує центральний Китай зі східними морськими містами, такими як Шанхай. Більш короткі кабелі використовуються у європейських інтерконекторах – міждержавних лініях електропередачі. До того ж собівартість виробництва сонячної енергії різко знижується. А низька гранична собівартість виробництва і транспортування відновлюваної електроенергії – ще одна перевага цього проекту.

Передбачається, що до 2030 року Sun Cable забезпечуватиме Сингапур 20% електроенергії і витіснить значну частку викопної енергетики у Дарвіні. Проект створить нові сфери промисловості і робочі місця у будівництві. До того ж проект зможе бути прибутковим завдяки експорту електроенергії в Азію через спільне використання інфраструктури.

Sun Cable обійдеться у 20 млрд австралійських доларів. У листопаді 2019 року австралійські інвестори-міліардери Майк Кенон-Брукс і Ендрю Форест надали першочергове фінансування на суму до 50 млн австралійських доларів.

Наразі розробники проекту уклали контракт із сіднейською компанією 5B для прискорення будівництва СЕС. 5B буде збирати сонячні панелі і доставляти їх на місце у контейнерах.

Проект планують завершити у 2027 році.

Нагадаємо, у Західній Австралії завершують будівництво сонячної електростанції на 132 МВт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое