RSS
Новости
6 марта 2020, 18:14
Вперше в Україні ДТЕК проклав Wi-Fi зв’язок у шахті на глибині півкілометра
Компанія ДТЕК вперше в історії України проклала Wi-Fi зв’язок на глибині 500 метрів у шахті «Ювілейна» (Дніпропетровська область). Для цього було використано майже 130 кілометрів кабелю та встановлено 400 точок доступу.

На основі цієї безпровідної інфраструктури зв’язку планується розгортання багатофункціональної системи для забезпечення максимальної безпеки шахтарів.

За словами керівника проекту «Інфраструктура зв’язку» програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Вадима Мірошниченка, зв'язок під землею є базовою інфраструктурною вимогою для проєктів безпеки. 

«Система зв’язку дозволить нам в режимі реального часу отримувати дані з різних датчиків безпеки та повідомляти шахтарів про зміну аерогазових показників, за допомогою відеокамер моніторити робочий процес, за необхідності оголошувати та проводити евакуацію, а гірничий диспетчер зможе дистанційно допомогти працівнику при аварії шляхом надсилання повідомлень на розумну лампу-пейджер, яка також є індивідуальною системою безпеки шахтаря», - зазначив Вадим Мірошниченко.

Наявність зв’язку дозволить вирішити ще одне питання — комунікацій. Наразі вугільні шахти в Україні для зв’язку традиційно використовують стаціонарні підземні телефони. Щоб дістатися до них, часто потрібно подолати певну відстань чи й зовсім повертатися на поверхню, а отже втрачати час, який особливо цінний, коли треба повідомити про проблему чи отримати доступ до важливої інформації.

Завдяки Wi-Fi та спеціальним смартфонам шахтарі зможуть миттєво спілкуватися через голосові дзвінки чи текстові повідомлення з поверхнею та диспетчерським пунктом, а також оперативно обмінюватися інформацією між підземними секціями. Із глибини до 500 метрів шахтарі зможуть надсилати диспетчеру фотографії та відео, проводити відеотрансляції, отримувати консультації наживо, виявляти технічні несправності обладнання та отримувати дозволи на роботу. 

За словами керівника програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Дмитра Осики, зараз ДТЕК створює цілу цифрову екосистему шахти, у серці якої — зв'язок як гарант безперебійної роботи технологій під землею. 

«Підземна інфраструктура суттєво відрізняється від наземної. Наземна працює через передавач та вже наявні «вишки». Під землею – цього нема, до того ж підземний безпровідний зв'язок може послаблюватися через ряд об’єктивних причин – товща земних стін, нерівність поверхонь, робоча техніка, запиленість тощо. В рамках нашого модуля «Цифрова шахта» ми поставили амбітну ціль – забезпечити безперебійну роботу технології під землею. І все вдалося. Поки в Україні ще не було такого масштабного проєкту на подібній глибині» - підкреслив Дмитро Осика.

Він додав, що інфраструктура зв’язку відкриває новий спектр можливостей – від мобільних обходів до дистанційного управління, а набутий досвід може бути використаний і для інших сфер та галузей.  

«Такі проекти — це наш вклад в трансформацію енергетики, енерегонезалежність країни, це доказ досягнень ДТЕК в сфері цифрової трансформації», - додав Дмитро Осика.

Далі в планах компанії запустити на шахті автоматичне управління вентиляційним обладнанням, системами транспортування вугілля та матеріалів під землею, системами захисту працівників від потрапляння в небезпечні зони роботи гірничих машин та механізмів,  а також запуск відслідковування порушень правил техніки безпеки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое