RSS
Новости
6 марта 2020, 22:48
На п’ятому блоці ЗАЕС закінчують дослідну експлуатацію американського палива
Уже наступного року паливо Westinghouse буде використовуватися на 5-му блоці Запорізької атомної електростанції в режимі промислової експлуатації. Нині добігає кінця дослідна.

Дослідна експлуатація палива Westinghouse на 5-му енергоблоці ЗАЕС наближається до завершення. Впровадження тут американського палива залишається першочерговим завданням відділу ядерної безпеки на 2020 рік. Уже наступного року нове паливо, яке замінило російське, буде використовуватися в режимі промислової експлуатації.

Перший, третій і четвертий блоки ЗАЕС також будуть поступово повністю переведені на нове ядерне паливо. Це має відбутися упродовж 2021-2022 років.

Українсько-американську міжурядову угоду, згідно з якою розпочалася реалізація проекту кваліфікації ядерного палива для України було підписано  2000 року. У 2005 році в активну зону енергоблока №3 Южно-Української АЕС було вперше завантажено шість дослідних тепловиділяючих зборок виробництва Westinghouse (ТВЗ-W). У 2010 році було дозавантажено ще 42 зборки. При переході від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника було підписано контракт №1 між ДП "НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse Electric Sweden, що передбачав постачання ядерного палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Були вибрані енергоблоки №2 і №3 Южно-Української, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС. У рамках розширення контракту у 2017 році паливо Westinghouse було завантажене до четвертого, першого та третього блоків Запорізької АЕС.

Раніше повідомлялося, що у Словаччині пройшли приймальні випробування системи автоматизованого хімічного контролю водно-хімічного режиму першого і другого контуру для енергоблоку №5 Запорізької АЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: depo.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!