RSS
Новости
13 марта 2020, 10:17
Британія перейде на екобензин
Міністерство транспорту Великобританії має намір зробити бензин E10, який містить 10% біоетанолу, головним паливом країни.

Бензин з більш низьким вмістом біоетанолу - Е5, який на даний момент є найбільш поширеним у Сполученому Королівстві, буде доступний тільки у формі високооктанового (аналогічний нашому 98-му бензину).

Примітно, що на 10-% бензині у Британії не зможе їздити близько 1 млн автомобілів, випущених до 2011 року.

Біопаливо E10 має підвищену вимиваючу здатність, відкладення у старих двигунах і паливних системах можуть привести до засмічення всієї системи. Крім того, біопаливо також більш активно вступає в реакцію з деякими матеріалами, тому його використання загрожує корозією ущільнень, пластмас і металів.

Факт непридатності такого палива для деяких автомобілів прямо прописаний у наданій урядом документації: «сьогодні у Британії зареєстровано близько одного мільйона автомобілів, для яких виробник не рекомендує використання бензину Е10». Однак, як сподіваються у Британії, до 2021 року прогнозована кількість автомобілів, що підтримують цей вищезазначений тип бензину, досягне 98%.

З іншого боку, коли спалюється бензин Е10, в атмосферу потрапляє на 2 відсотки СО2 менше, ніж при спалюванні аналогічної кількості Е5 (більший процентний вміст біоетанолом кисню сприяє більш якісному згоранню палива). За підрахунками проведеними у Міністерстві, еффект від заміщення одного бензину іншим дорівнюватиме усуненню з доріг 350 тис. автомобілів. Саме цей факт є причиною повсюдного переходу на інший тип бензину в Британії.

У контексті обговорення цього рішення глава Королівського автомобільного клубу (RAC Foundation) Великобританії Стів Гудінг (Steve Gooding) заявив, що "навіть через кілька років на дорогах все одно залишиться кілька сотень тисяч автомобілів, двигуни яких несумісні з паливом Е10". Тож скорочувати викиди шкідливих речовин потрібно починати вже якнайшвидше, незважаючи на дискомфорт мільйону британських водіїв.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Центр досліджень сонячної енергії і водню в Баден-Вюртемберзі (ZSW) опублікував статистичні дані щодо світового ринку електромобілів в 2019 році. Глобальний парк електричних машин збільшився на 2,3 млн до 7,9 млн одиниць (враховані «чисті» електромобілі та гібриди).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!