RSS
Новости
13 марта 2020, 17:30
Дослідники Graphene Flagship підвищили ефективність тандемних перовскит-кремнієвих фотоелементів до 26,3% за допомогою графена
Дослідники відділення Graphene Flagship при Римському університеті Тор Вергата і спільно з колегами з ENEA (глобальної інформаційно-технологічною компанією) успішно застосували графен при створенні тандемних перовскит-кремнієвих фотоелементів, що дозволило підвищити їх ефективність до 26,3%.

Крім того, універсальність графена дозволила вченим розробити нову технологію, що забезпечує значне зниження виробничих витрат, а також можливість випуску сонячних панелей великої площі.

Тандемні сонячні елементи на основі графену майже вдвічі збільшують ефективність пристроїв в порівнянні з чистим кремнієм. Універсальність цього матеріалу дозволяє знизити витрати на виробництво і випускати сонячні панелі набагато більших площ.

Згідно фізичним законам максимальна ефективність кремнієвих сонячних панелей обмежується показником 32%. Вчені всього світу десятиліттями намагалися вигадати альтернативи цьому добре вивченого матеріалу. Одним з найбільш вдалих рішень стали напівпровідники групи III-V і мінерал перовскид (титанат кальцію).

Однак використання перовскида супруводжується виробничими труднощами. Створення «тандемних» панелей, які об'єднують переваги кремнію і перовскида, вирішує частину проблем, але про стабільність, високу ефективність і великомасштабне виробництво говорити ще рано.

Поворотним моментом в розробках вчених стала ідея використання графена. У статті наукового журналу Joule наголошується, що графен і пов'язані з ним шаруваті структури дозволяють виробляти дешеві сонячні панелі з високим ККД іт набагато більшою площею.

«Новий метод створення тандемних сонячних панелей з використанням графена надзвичайно перспективний. За допомогою нього можна поліпшити ефективність всіх існуючих рішень на базі перовскидів. Що важливіше, графен може послужити основним фактором до впровадження наших технологій в сфері промисловості та випуск панелей більшої площі», - пояснює Альдо ді Карло, голова Graphene Flagship.

Отримані результати в роботі над перовскид-кремнієвими системами на основі графену стануть основою нового проекту Graphene Flagship під назвою «GRAPES». Вчені планують запустити пілотну лінію виробництва тандемних сонячних елементів і прокласти таким чином шлях до подолання 32-процентного бар'єру ефективності, а також помітного зниження рівня витрат на електроенергію. Нові «графенові» сонячні панелі планують випустити в найближчі три роки.

Нагадаємо, вчені з Університету Райса в США виготовили графен з вуглецевих відходів. Цей процес скоротить кількість шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotechnica.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!