RSS
Новости
13 марта 2020, 19:27
Україна і США домовилися про постачання 6-8 млрд куб. м/рік LNG для створення хаба - заступник голови Мінекоенерго
Уряди США і України домовилися про постачання в Україну LNG через термінали в Польщі в обсязі 6-8 млрд куб. м щорічно.

LNG буде поставлятися в Україну для подальшою його транспортування в європейські країни через хаб на базі українських підземних сховищ (ПСГ), повідомив заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтин Чижик.

"Ми вже підписали лист про наміри (LOI) з американською компанією Louisiana natural gas Exports, Inc. Більше того, вони готові були підписати меморандум з конкретними цифрами і зобов'язаннями, але нам чисто юридично необхідно деякий час на відпрацювання всіх питань, щоб уповноважити відповідні органи на підписання такого контракту", – сказав Чиж.

За словами чиновника, оператором у цьому проекті виступлять або "Магістральні газопроводи України", або НАК "Нафтогаз України", але, враховуючи дуже велику геополітичну вагу цього проекту, його реалізація буде проходити під патронатом президента України Володимира Зеленського.

Як зазначив Чижик, мова йде про безпрецедентний повномасшабний проект, який дозволить посилити енергетичну і геополітичну незалежність європейських країн від Російської Федерації, а також буде мати великий економічний ефект.

"Це питання енергетичної незалежності та безпеки нашої країни і регіону в цілому. Таким чином, ми зменшимо залежність усієї Європи від РФ, в чому, зокрема, і полягає ідея американської влади. З економічної точки зору те, про що ми говоримо, означає, що Україна буде не просто хабом, куди газ буде входити, щоб потім розійтися по Європі, мова йде про входження України, як держави в капітал всього ланцюжка: від видобутку газу в США до його продажу в Європу", – підсумував заступник міністра.

За його прогнозами, для запуску цього проекту в повному обсязі необхідно від двох до трьох років, оскільки сьогодні залишаються обмеженими можливості польської сторони для прийняття заявленого обсягу газу в 6-8 млрд куб м.

Чижик нагадав, що Україна володіє найбільшими газовими сховищами в світі, і готова вже найближчим часом прийняти такий об'єм газу, і це не вимагає істотних інвестицій в інфраструктуру. 

"Але зараз польський маршрут дозволяє транспортувати до 2 млрд куб. м газу. Необхідна реконструкція та продовження газопроводу з польської сторони. Також у її планах будівництво нового LNG-терміналу", – пояснив заступник міністра. Він додав, що питання участі польської сторони у цьому проекті вирішуються з США.

"Я особисто зустрічався з заступниками міністрів енергетики і економіки США, заступником Держсекретаря, і це питання розглядалося як пріоритетне. Даний проект готується в тісному контакті з американським посольством", – зазначив заступник голови Минэкоэнерго.

Раніше повідомлялося, що Польща збудує ще один LNG-термінал для імпорту зрідженого газу

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!