RSS
Новости
13 марта, 21:35
"Укренерго" очікує на 7,4 ГВт "зелених" потужностей у кінці 2020 року
ПрАТ "НЕК "Укренерго" прогнозує, що в Україні наприкінці 2020 року з'явиться 7,4 ГВт відновлюваних джерел енергії. Про це йдеться у повідомленні компанії.

"Одна з головних проблем, яку необхідно вирішити щонайшвидше, – підвищення гнучкості енергосистеми України в умовах швидкозростаючих обсягів генерації з ВДЕ. За прогнозом, вже в кінці 2020 р. потужність альтернативної енергетики зросте щонайменше до 7,4 ГВт, а у 2030 р. – 11,2 ГВт", - сказав головний диспетчер "Укренерго" Віталій Зайченко. 

За його словами, уже в 2021 році в Україні має будуватися 2 ГВт нових високоманеврових потужностей з діапазоном регулювання не менше 80% встановленої і здатними до 8 разів протягом доби забезпечити пуск та зупинку з часом виходу на номінальну потужність не більше 15 хвилин. 

"Наразі діюча генерація на таке нездатна. При відсутності резервів первинного регулювання до 2021 року необхідно ввести додатково не менше 200 МВт систем акумулювання електричної енергії для забезпечення резервів підтримання частоти", – прокоментував Зайченко.

Нагадаємо, обсяг фінансування виробників у рамках "зеленого" тарифу у 2020 році перевищить 30 млрд грн, таким чином, дефіцит ДП "Гарантований покупець" становитиме 19 млрд грн. 

Відповідно до попереднього прогнозу міністерства, дефіцит "ГарПока" мав становити 17 млрд грн. У відомстві відзначають, що покриття дефіциту "Гарантованого покупця" може лягти на плечі споживачів. 

"При всьому бажанні знайти компроміс, ми прорахували поточну ситуацію, 17-мільярдний дефіцит. Покривати маємо за рахунок збільшення тарифів для споживачів. Ті рішення, які ми будемо ухвалювати в рамках взаємодії з інвесторами, є абсолютно недостатніми", - сказав ексміністр енергодовкілля Олексій Оржель.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП затвердила план розвитку системи передачі «Укренерго» на 2020-2029 роки. За розрахунками «Укренерго» для реалізації таких масштабних планів необхідно 69 млрд грн.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!