RSS
Новости
20 марта 2020, 11:19
У профільному комітеті Ради ініціюють "Промисловий порядок денний"
Падіння обсягів промислового виробництва в Україні змусило парламентарів шукати способи стимулювання цього сектора економіки. Одним з кроків, спрямованих на відновлення промвиробництва, народні обранці бачать "Промисловий порядок денний" - комплекс секторальних законопроектів.

Основні його положення глава профільного комітету ВРУ Дмитро Наталуха і перший заступник голови комітету Дмитро Кисилевський виклали в публікації на Мінпромі.

Перша ініціатива в рамках "Промислового порядку денного" - питання створення індустріальних парків, у тому числі щодо податкових преференцій. Друга ініціатива - локалізація виробництва при покупці закордонних товарів. Наприклад, як зазначають депутати, "Маріуполь недавно купив 72 тролейбуси3 в Білорусі. Але поруч знаходиться "Південмаш", який створений для того щоб робити ракети, але тролейбуси прекрасно локалізує - у вартості тролейбуса, який виходить з "Південмашу", це спільне виробництво з білорусами, приблизно 30-35% українських компонентів. Ми повинні вимагати від іноземних постачальників локалізації продукції на той відсоток, на який українська промисловість здатна це зробити ".

Третя ініціатива - надання преференцій для українських виробників при проведенні державних закупівель. Четверта - повноцінний запуск експортно-кредитного агентства і перенастроювання "Укрексімбанку". "Сьогодні "Укрексімбанк" фактично кредитує імпорт. Прямо на сайті банку є оголошення, що при покупці білоруських автобусів і тролейбусів, машинобудівного обладнання "Укрексімбанк" замість кредиту в 14% надає кредит в 7% під покупку білоруської техніки завдяки відповідній програмі білоруського уряду. Ось чим зайнятий зараз "Укрексімбанк", а має бути навпаки", - йдеться в публікації.

Крім згаданих заходів, профільний комітет Ради виступає з ініціативою внесення змін до закону Про національну безпеку, якими пропонується визначити економіку як одну з невід'ємних частин державного суверенітету і питання економічної безпеки прирівняти та зробити частиною питання національної безпеки.

А у зв'язку з епідемією коронавірусу, парламентарії планують ініціювати дискусію з Міністерством фінансів і податковим комітетом ВРУ про розгляд варіанту радикального зниження податку на прибуток, зниження ПДВ або ж податкових канікул для найбільш постраждалих галузей, серед яких і транспортна галузь.

Раніше повідомлялося, що проект Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який спрямований на реформування дозвільної системи у сфері охорони навколишнього середовища, зареєстрований у Верховній Раді України.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!