RSS
Истории
3 апреля 2020, 15:52
Енергетична криза: як вплинула пандемія COVID-19 на сонячну енергетику Іспанії?
14 березня 2020 року уряд Іспанії оголосив надзвичайний стан у формі так званого стану підвищеної готовності, який зачепив численні державні та приватні сектори економіки. Що стосується енергетичного сектора Іспанії, то тут слід підкреслити державне регулювання щодо припинення роботи, скороченого робочого дня, зобов'язання працювати з дому, державних позик, податкових пільг і відстрочки внесків в систему соціального забезпечення.

Сонячні електростанції, що знаходяться в експлуатації

Сонячні електростанції, що знаходяться в експлуатації, розглядаються як електростанції, що виробляють енергію, і, отже, як критично важливі об'єкти інфраструктури, тому їх експлуатація є важливою системною діяльністю («actividad esencial»).

Це означає, що співробітники, які необхідні для безперебійної роботи сонячної електростанції, не підлягають обов'язковому правилу про припинення роботи, яке застосовується до значної частини підприємств Іспанії. Закон прямо не регламентує, чи звільняються також роботи по технічному обслуговуванню і ремонту від дії закону, однак рішення повинні прийматися в кожному конкретному випадку. Закупівля запасних частин і проведення ремонту в принципі можливі, але на практиці виникають труднощі.

Через значно нижче споживання електроенергії ринкові ціни на електроенергію на біржі ОМIE опинилися під значним тиском. В останні кілька днів в деяких випадках ціни на електроенергію були близькі до позначки 20 євро за мегават-годину.

Проекти на етапі будівництва

Сонячні електростанції, які знаходяться на стадії будівництва або розробки, виявилися більшою мірою схильні до кризи і пов'язаними з нею заходами уряду, ніж системи, які вже працюють.

Сонячні електростанції на етапі розробки страждають від затримок в процесі отримання дозволів на будівництво, оскільки відповідальні органи і муніципалітети працюють тільки в обмеженій мірі. Визначений законом термін для адміністративного розгляду або розгляду в адміністративних судах заборонені і продовжать свою діяльність тільки після закінчення надзвичайного стану («Estado de Alarma»), що означає, що надзвичайний період ігнорується при розрахунку термінів прийняття рішення.

Сонячні електростанції на етапі будівництва в даний час зупинені через посилення державних кризових заходів. Заморожування будівництва діє з 30 березня по 9 квітня і може бути продовжено урядом, якщо це буде необхідно. В цьому випадку може статися затримка в будівництві через перебої з поставками. У цих випадках сторонам рекомендується зв'язуватися з залученими в проект компаніями для розробки взаємоприйнятних рішень.

У разі виникнення суперечки необхідно перевірити договірні положення про форс-мажорні обставини або правові положення (закон ООН про продажі, цивільне та комерційне право Іспанії) і вжити відповідні правові заходи. У зв'язку з тим, що юридичне адміністрування іспанських цивільних судів в комерційних суперечках зайшло в глухий кут, в якості діючих альтернатив доступні так звані «процедури ADR» (альтернативне вирішення спорів, включаючи посередництво і арбітраж), які в основному доступні в Міжнародній торговій палаті (ICC) і в Німецькій Інституції по арбітражній справі (DIS) для суперечок, пов'язаних з іспанським ринком.

Раніше ElektroVesti писали, як коронавірус впливає на ринок нафти та чому споживання нафти має почати знижуватися.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!