RSS
Новости
3 апреля 2020, 21:31
Споживачі мають бути захищені – Уряд вніс зміни до постанови 211
Уряд підтримав пропозиції Мінекоенерго щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, які сприятимуть вирішенню низки питань роботи комунальних підприємств, які забезпечують громадянам тепло та водопостачання, вугледобувних підприємств та використання екологічно безпечних транспортних засобів.

По-перше, згідно із запропонованими змінами заборонено до 24 квітня 2020 р. постачальникам електричної енергії, операторам системи розподілу здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств

-        централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності,

-        вугледобувних підприємств державної форми власності.

Так, зокрема, на шахтах завдяки безперебійному електропостачанню буде забезпечено роботу водовідливних комплексів та дегазації, а це – безпека гірників, які, незважаючи на епідемію, підтримують підприємства у працездатному стані.

По-друге, Уряд заборонив постачальникам природного газу здійснювати припинення постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії незалежно від форми власності, та встановив, що на період карантину акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” на умовах та у порядку, передбачених Положенням про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (ПСО), здійснюватиме постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії незалежно від рівня розрахунків.

Нафтогаз  включить їх до реєстру споживачів Компанії на інформаційній платформі оператора ГТС  у разі наявності укладених належним чином договорів постачання природного газу.

Крім того, будь-який інший виробник теплової та електричної енергії зможе звернутися до Компанії з пропозицією укладення договору постачання природного газу, у разі дотримання вимог чинного законодавства.

«Водночас Мінекоенерго наголошує про важливість дотримання платіжної дисципліни та здійснення вчасних розрахунків за постачання газу та електроенергії, оскільки накопичення заборгованості  створює додаткові ризики для роботи енергосистеми та сталого постачання газу та електроенергії. Наразі Міністерство напрацьовує антикризову програму з метою мінімізації негативних тенденцій роботи енергетичних ринків  та поліпшення платіжного балансу суб’єктів енергетики», - зазначив т.в.о. Міністра, керівник Оперативного штабу Мінекоенерго Віталій Шубін.

Третя зміна, ухвалена Урядом, стосується використання транспортних засобів, зокрема велосипедів, адже віднині дозволено діяльність  з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування  та ремонту  транспортних засобів.  Внесені зміни дозволяють роботу майстерень та торгівлю деталями і приладдям для усіх транспортних засобів, а не лише автомобілів.

Слід зазначити, що під час карантину, з огляду на потреби максимального уникнення контактів,  одним із варіантів пересування містом у разі крайньої потреби став велосипед, оскільки велосипедист не взаємодіє з іншими людьми та контактними поверхнями під час поїздки.

«Поряд з тим Мінекоенерго підтримує заклики до максимальної самоізоляції  на період карантину та координує роботу щодо запобігання поширенню інфекції серед працівників галузей енергетики та захисту довкілля», - наголосив заступник Міністра, заступник голови Оперативного штабу Мінекоенерго Олексій Рябчин.

Раніше повідомлялося, що в Укргідроенерго створили оперативний штаб, щоб не допустити поширення коронавируса

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mineco.gov.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!