RSS
Новости
10 апреля 2020, 16:34
Найбільша у світі віртуальна електростанція успішно пройшла першу серію випробувань та довела свою ефективність
У Південній Австралії Tesla бере участь в експерименті зі створення масштабної «віртуальної електростанції», в якій використовуються домашні батареї Powerwall, і, згідно з недавнім звітом, його перша фаза вже показала успішні результати. Новий проект доводить, що мережу приватних будинків з сонячними панелями і системами збереження енергії можна ефективно використовувати як додаток до централізованої енергомережі.

Австралійська енергетична компанія AEMO випустила нещодавно перший звіт про хід випробувальної програми VPP ( «Віртуальна енергостанція»). У документі говориться, що скоординоване використання споживчих пристроїв - домашніх сонячних панелей і акумуляторів - може забезпечити надійність роботи енергомережі в реальних умовах.

Судячи зі звіту, VPP кілька разів змогла підтримати енергосистему Південної Австралії. Наприклад, в жовтні 2019 стався непередбачений збій на найбільшій електростанції регіону в Коган-Крік, її потужність впала на 748 МВт. Tesla VPP тут же виявила смугу хитання частоти і швидко допомогла відновити ситуацію. Схожим чином система зреагувала і в грудні.

Проект приніс його учасникам пряму вигоду. Судячи з даних AEMO, за чотири місяці вони змогли заробити на торгівлі сонячною енергією $ 225 000.

Незважаючи на те, що Tesla VPP завершена ще не повністю, вона вже забезпечує потреби мережі. Зараз проект знаходиться в другій фазі випробувань і включає вже не 100, а 1100 будинків, обладнаних сонячними панелями і батареями Powerwall. Але і це тільки верхівка айсберга - компанія збирається збільшити число будинків в мережі до 50 000, щоб вони могли в будь-який момент підтримати енергосистему регіону.

Раніше ElektroVesti писали, що віртуальна електростанція від Тесли з акумуляторними батареями (Powerwall) розширюється до 1000 будинків в Австралії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotechnica.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!