RSS
Новости
17 апреля 2020, 12:24
Борг «Гарантованого покупця» та «Укренерго» перед «Енергоатомом» досяг 4,8 млрд грн – генкомпанія
Борг ДП «Гарантований покупець» за придбану електроенергію у ДП «НАЕК «Енергоатом» за лютий-березень 2020р становить 4,3 млрд грн, а борг ПрАТ «НЕК «Укренерго» перед генеруючою компанією на балансуючому ринку складає 500 млн грн. Про це 16 квітня повідомив прес-центр «Енергоатому».

«На сьогодні борг «Гарантованого покупця» за електроенергію перед компанією становить більше, ніж 4 млрд грн, заборгованість «Укренерго» перед «Енергоатомом» за договором купівлі-продажу електроенергії для регулювання небалансів та послуг з балансування – понад 500 млн грн», - повідомили в компанії, додавши, що борг «Гарантованого покупця» за лютий-березень 2020р складає 4,3 млрд грн.

Така заборгованість вкрай негативно впливає на фінансовий стан генеруючої компанії.

«Дефіцит коштів ставить під загрозу виконання «Енергоатомом» програм з підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності. Брак фінансування викликає суттєві труднощі у виконанні виробничої та інвестиційної програм, закупівлі ядерного палива, сплаті податків, розрахунках із підрядниками, і вже призвів до затримок у виплаті заробітної плати працівникам», - повідомили в прес-центрі.

Згідно повідомлення, прострочена кредиторська заборгованість «Енергоатому» за придбані товари і послуги на сьогодні становить 4,1 млрд грн.

Також в компанії вважають, що діючий механізм ПСО є вкрай неефективним та потребує кардинального перегляду, зокрема, сьогоднішня ціна реалізації в рамках ПСО (566,7 грн/МВ*год) не враховує економічно обґрунтованих витрат (тариф на диспетчеризацію та акциз). Проте, новий варіант ПСО має враховувати обов’язкову наявність коштів для компанії-донора.

«Який би варіант майбутньої альтернативної моделі ПСО не обговорювався – з перекладенням на «Енергоатом» обох напрямків ПСО (населення та «зелена» генерація), або частково (лише населення), йому мають передувати дії уряду, які унеможливлять величезні збитки та відсутність грошових коштів у донора – «Енергоатома», - прокоментували в компанії інформацію про ініціативу перекласти обов’язки «Гарантованого покупця» на генеруючу компанію.

Раніше ЕлектроВісті писали, що НЕК «Укренерго» направила на розгляд НКРЕКП пропозиції змін до низки нормативних документів щодо балансування ВДЕ в енергосистемі, які були розроблені разом з учасниками ринку та профільними асоціаціями.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!