RSS
Новости
17 апреля 2020, 17:50
Підстанція 500 кВ «Кремінська» приєднана до лінії 500 кВ Донбаська-Донська
Завершено будівництво заходів лінії електропередачі 500 кВ Донбаська-Донська на нову підстанцію (ПС) 500 кВ «Кремінська». Це означає, що підстанція тепер може отримувати живлення від ПС 750 «Донбаська» та передавати електроенергію по ЛЕП 220 кВ на ПС «Ювілейна», і далі по мережі. Таким чином забезпечується передача додаткової потужності з основної частини об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України до Лисичанського та Луганського енерговузлів, а з них – у розподільчі мережі на півночі Луганської області.

Фактично існуюча лінія 500 кВ Донбаська – Донська була розділена (в географічній точці найближчого приєднання до підстанції) і до неї приєднані дві новозбудовані ділянки лінії електропередачі (заходи), які безпосередньо заведені на комплектний розподільчий пристрій з елегазовою ізоляцією (КРПЕ) 550 кВ підстанції «Кремінська».

Загальна довжина заходів цих ліній – 0,3 км. Роботи з будівництва заходів ЛЕП йшли за графіком і тривали місяць: з 15 березня до 15 квітня 2020 року. За цей час було відключено ПЛ 500 кВ Донбаська – Донська і демонтовано дві проміжні опори, проводи та грозозахисні троси у місці приєднання заходів. Натомість встановлено фундаменти та зібрано і встановлено чотири нових анкерно-проміжні опори, змонтовано фазні проводи та грозозахисні троси.

Нагадаємо, що у березні були успішно проведені випробування напругою обладнання кабельно-повітряних ліній 220 кВ Кремінська-Ювілена №1 та №2, КРПЕ 220 кВ та інших елементів обладнання підстанції.

«Наразі продовжуються роботи з монтажу систем релейного захисту та протиаварійної автоматики, а також автоматизованої системи керування технологічними процесами, яка дозволить повністю контролювати роботу та керувати обладнанням підстанції диспетчером регіональної енергосистеми у віддаленому режимі, без необхідності присутності персоналу на об’єкті. Всі роботи ведуться відповідно до графіка, і з дотриманням вимог індивідуального захисту в умовах карантину. Очікуємо у кінці травня повністю завершити будівництво підстанції та відповідної інфраструктури», – зазначив директор з експлуатації та розвитку мережі НЕК «Укренерго» Олексій Брехт.

Також зараз на підстанції тривають роботи з налагодження систем зв’язку, протипожежного захисту, комплексної системи безпеки, вентиляції та кондиціонування.
Нагадаємо, що будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» розпочалося у 2017 р. загальною вартістю 1,3 млрд грн. Роботи виконує ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія», що перемогла за результатами тендера. ПС «Кремінська» значно підвищить надійність енергопостачання побутових та промислових споживачів півночі Луганської області, а також дозволить синхронізувати систему електропостачання півночі Донбасу, яка нині працює в режимі «острова», з ОЕС України.

Раніше ElektroVesti писали, що будівництво підстанції 500/220 кВ «Кремінська», яка поверне північ Луганської області в об'єднану енергетичну систему України має завершитися в травні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!