RSS
Новости
24 апреля 2020, 19:34
У Славуті в тестовому режимі запрацювала мала гідроелектростанція
Перший плановий пробний пуск мікро ГЕС у Славуті відбувся 8 квітня в робочій обстановці. Наразі тут тривають пуско-налагоджувальні роботи, які виконують фахівці з Тернопільщини. Власник і замовник будівництва цього об’єкта – ТОВ «Славгідро», зареєстроване в Славуті.

Потужність станції 200 кВт на 1 годину екологічно чистої та порівняно дешевої за собівартістю електроенергії, перші кіловати якої вже надходять до Єдиної енергетичної системи України.

Від введення в промислову експлуатацію ГЕС виграють всі: завдяки надходженню податків і орендної плати за промислове користування ресурсами регулярно поповнюватиметься бюджет Славутської ОТГ (в межах 1 мільйона гривень на рік), створення нових робочих місць, економіка краю отримає додаткову електроенергію, а приватний сектор прилеглого мікрорайону стабільну напругу, котра в години пік тут коливається.

Сама будівля гідроспоруди сприятиме очищенню річки від всілякого сміття: решітки ГЕС затримуватимуть пет-пляшки, целофанові кульки, залишки рослинності тощо.

В разі зниження рівня води станція зупинятиметься.

Вартість техобладнання ГЕС 211 тисяч євро, а її загальна вартість – понад 3 мільйони гривень.

Із введенням ГЕС в експлуатацію рівень води в річці піднявся, очікується підвищення рівня води і в колодязях мікрорайону, що є тут нині проблемою. До того ж, у другому кварталі поточного року керівництво ТОВ «Славгідро» планує проведення робіт із впорядкування берегів річки, видалення з них аварійних дерев, прочистки русла, благоустрою навколишньої території.

Враховуючи вищезазначене, немає жодних сумнівів, що малу гідроенергетику слід активно розбудовувати.

До речі, в розвинених країнах Європи вільного простору для спорудження ГЕС різної потужності вже майже не залишилося. У нас же поки місця для них вистачає. Тож гріх не скористатися такою можливістю. І в Славуті цей проект фактично вже успішно реалізовано!

Раніше повідомлялося, що в Полтавській області будують малу ГЕС потужністю 350 кВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: facebook.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое