RSS
Новости
24 апреля 2020, 20:31
Для стабілізацїї ринку електроенергії потрібні комплексні рішення – експерт DiXi Group
Потрібно розділяти реагування кризове, яке пов’язане з поточним скороченням економічної активності й зниженням попиту на електричну енергію, і середньострокові заходи для кращої роботи ринку. Про це сказав директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович.

У якості кризових заходів потрібно стабілізувати роботу операторів мереж і забезпечити мінімальні обсяги розрахунків за електроенергію.

"Тут важлива комунікація уряду і споживачів... На сьогодні спостерігається падіння розрахунків за ЖКП і електроенергію в тому числі, бо кабмін обіцяв під час карантину не застосовувати штрафних санкцій і пені до боржників. Потрібно проводити більше роз'яснювальної роботи по онлайн платежам і онлайн взаємодії з постачальниками", - переконаний Р. Ніцович.

Також необхідні довготривалі заходи, які дозволяють зняти викривлення і диспропорції, що існують на ринку електричної енергії.

"По-перше, потрібне комплексне рішення щодо підтримки "зеленої" генерації, яке має включати добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу, питання балансування і питання введення в експлуатацію об’єктів, що вже підписали договори на купівлю-продаж електричної енергії. А по-друге, потрібно розв'язати питання з цінами для населення", - сказав експерт.

Роман Ніцович зауважив, що Україна має досить низькі ціни на електричну енергію. "Оптимально було б розробити графік приведення цін для населення на електричну енергію до ринкового рівня. Це може бути 5-річна, чи 7-річна програми", - підкреслив він. Потрібно ухвалювати ті рішення, які дозволять ринку працювати ефективно і не накопичувати нові борги, підсумував експерт.

Раніше повідомлялось, що 70% українців побоюються віялових відключень електроенергіїТакі дані отримала онлайнплатформа Gradus в результаті дослідження.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!