RSS
Новости
8 мая 2020, 11:52
«АрселорМіттал» в Україні сплачує за електроенергію в 2-3 рази дорожче, ніж в Європі
Металургійні заводи «АрселорМіттал» в Україні сплачують за електроенергію в 2-3 рази дорожче, ніж підприємство компанії в Європі.

Про це 7 травня повідомила прес-служба компанії.

«Якщо порівняти ціни на електроенергію в Україні і в країнах Європейського союзу, то підприємства АрселорМіттал в Європі закуповують електроенергію в 2-3 рази дешевше, ніж національні виробники в нашій країні (з урахуванням супутніх витрат на доставку)», - зауважив Олег Айко, начальник управління закупівлі сировини та енергоресурсів «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Він також додав, що український ринок електроенергії знаходиться поза світовим трендом, і з кінця квітня спостерігається навіть зростання на РДН (ринок  «на добу наперед»). Така ситуація за його словами, ставить вітчизняну металургію у неконкурентне становище на світовому ринку в порівнянні з іншими сталевиробниками.

Айко також зазначив про те, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» щомісяця споживає від 300 до 340 млн кВт*год в залежності від обсягів виробництва і графіків завантаження основних агрегатів.

Нагадаємо, що вартість електроенергії для промислових підприємств у вихідні 1-3 травня виросла на 46% в порівнянні з попередніми. За словами народного депутата, заступника голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитра Кисилевського (фракція "Слуга народу") зростання ціни викликане двома основними факторами: зупинкою атомних блоків та триразове підвищення максимальної ціни, за якою "зелена" електроенергія продається на енергоринку.

Раніше ЕлектроВісті писали, що виникшу в енергетиці кризу не можна переносити на інші галузі української промисловості, інакше буде скорочення виробництва.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!