RSS
Новости
8 мая 2020, 15:45
Мінекоенерго пропонує продавати за двосторонніми договорами 5% електроенергії «Енергоатома»
Міністерство енергетики та захисту довкілля підготувало зміни до законодавчих актів, які регламентують механізм ПСО на ринку електроенергії, згідно яких пропонується 5% генерації ДП «НАЕК «Енергоатом» дозволити продавати на ринку двосторонніх договорів на спеціальних аукціонах з оптовими обсягами на підвищення ціни.

Про це 8 травня під час наради в Міністерстві енергетики та захисту довкілля повідомив заступник міністра Юрій Бойко.

За його словами, пропонуються наступні зміни:

  • зменшити частку обов’язкового продажу «Енергоатома» для ДП «Гарантований покупець» з 85% до 80%;
  • виключити електроенергію ГАЕС з механізму ПСО, для ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» залишити 35% обов’язкового продажу для «Гарантованого покупця»;
  • зняти цінові обмеження для «Гарантованого покупця» при продажу електроенергії на РДН, ВДР та БР на постійні основі (не лише на період карантину);
  • дозволити «Гарантованому покупцю» продавати залишкові обсяги атомної та гідрогенерації на ринку двосторонніх договорів;
  • дозволити «Енергоатому» продавати 5% генерації на ринку двосторонніх договорів. Бойко зазначив, що виведення 5% атомної генерації на РДД – це лише перший етап.

Ці обсяги будуть продаватися на спеціальних сесіях аукціонів неподільними великими лотами, із наданням фінансових гарантій, попередньої оплати і лише кінцевим споживачам, на великий період (квартал, півроку, рік).

«На нашу думку, це призведе до того, що великі споживачі зможуть хеджувати свої ризики за рахунок довгострокових контрактів дешевої базової електроенергії «Енергоатому», таким чином, забезпечується позитивний макроефект для тієї промисловості, яка є бюджетоутворюючою та експортоорієнтованою», - прокоментував Бойко.

Раніше ElektroVesti писали, що «Енергоатом» розкритикував пропозицію НКРЕКП компенсувати низьку ціну на електроенергію для населення з прибутку компанії.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!