RSS
Новости
22 мая, 10:50
На Рівненщині готують до запуску сонячну станцію потужністю 1,8МВт
У Малолюбашанській об’єднаній територіальній громаді запрацює найбільша у Рівненській області сонячна електростанція потужністю 1,8МВт.

Проект реалізує ТОВ «Теплоенерго Сервіс».

Станцію звели на 20 га індустріального парку. встановлено 5200 сонячних панелей.

Вартість проекту становить 1,8 млн євро.

Наразі проводяться роботи щодо приєднання СЕС до Єдиної енергетичної системи. Зокрема, завершується прокладання підземного кабелю до точки підключення; проходить сертифікація обладнання в НКРЕП для укладання договору.

"Держава купує «зелену» електроенергію у виробника за визначеним "зеленим тарифом". А наше завдання, як обласної влади - допомагати бізнесу та приватним домогосподарствам на різних етапах будівництва відповідних потужностей; в отриманні дозвільних документів; надавати будь-яке інше необхідне сприяння для розвитку відновлюваної енергетики в регіоні", - написав на своїй сторінці у Фейсбуці голова Рівненської обладміністрації Віталій Коваль. – Відтепер і до моменту введення СЕС в експлуатацію ТОВ «Теплоенерго Сервіс» платитиме за користування ділянкою удвічі менше - 1,5% від її нормативної грошової оцінки. Зекономлені на оренді понад 400 тисяч гривень на рік інвестор зможе направити у розвиток СЕС чи прискорення будівництва».

У майбутньому потужність сонячної електростанції у Малолюбашанській ОТГ планують збільшити до 6 МВт.

Сьогодні у Рівненській області працює п'ять сонячних електростанцій.

Раніше повідомлялося, що у Приютівці Олександрійськoгo райoну Кірoвoградськoї oбласті запрацювала сoнячна електрoстанція пoтужністю 9,9 МВт.

Також у Дергачівському районі Харківської області вперше в Україні побудують сонячну електростанцію потужністю 2 МВт, під панелями якої продовжать вирощувати овочі та інші сільгоспкультури.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!