RSS
Новости
22 мая, 20:32
Мінекоенерго є лідером за невиконаними бюджетними програмами - експерти
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України є лідером по невиконанню бюджетних програм: в 2019 році не виконані чотири закріплені за ним програми майже на 48 млн грн,

Про це свідчить звіт про виконання бюджету за минулий рік Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління при Київській школі економіки.

Згідно з оприлюдненим 22 травня звітом, 13 розпорядників в минулому році мали повністю невиконані по загальному фонду держбюджету програми.

"За загальним фондом не профінансованими залишилися 21 програма загальним обсягом 4,2 млрд грн", – зазначено в матеріалах.

Серед найбільш об'ємних невиконаних програм – поповнення статутного капіталу держконцерну "Укроборонпром" з бюджетом 2,82 млрд грн, будівництво автомагістралі через Дніпро в Запоріжжі – 750 млн грн, програма з облаштування військових комісаріатів – 524 млн грн.

У звіті також вказується на те, що місцеві бюджети все менше залежать від перерахувань з державного бюджету, що дає підстави для подальшої передачі частини повноважень, що фінансуються через трансферти з держбюджету.

"Залежність місцевих фінансів від субвенцій має деяку тенденцію до зниження. Те, що факт податкових і неподаткових надходжень перевищує план, дає підстави говорити про подальше посилення фінансових можливостей місцевих громад", – пояснюється в матеріалах центру.

Звіт вказує на те, що податкові надходження місцевих бюджетів майже на 2% перевищили планові показники, а неподаткові на 48% перевищили початковий план і на майже на 1% – уточнений.

"У свою чергу, це може дати підстави для подальшої передачі частини повноважень, що фінансуються урядом через трансферти з центрального на місцевий рівень", – зазначили експерти.

В цілому в минулому році трансферти з центрального бюджету були важливою складовою місцевих фінансів – вони склали 46% їх фактичних загальних доходів. При цьому значна їх частина була профінансована лише в кінці року.


Раніше повідомлялося, що Мінекоенерго отримало від Секретаріату ЄС проект меморандуму з інвесторами ВДЕ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!