RSS
Новости
22 мая, 22:43
Глава Енергоатому підтримує рекомендації Енергетичного співтовариства по переходу на фінансове ПСО на оптовому ринку електроенергії
Т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котин вважає обов'язковим для уряду і профільного міністерства прислухатися до рекомендацій Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

"При всіх проблемних питаннях, які належить вирішити при переході на фінансовий механізм ПСО, для "Енергоатому" це буде означати в першу чергу те, що він стане рівним гравцем на ринку", – заявив Котін.

"Енергетичне співтовариство є експертом в енергогалузі. Його рекомендації ігнорувати не можна. Також треба враховувати і рекомендації USAID щодо подальшого розвитку енергоринку, які будуються на досвіды інших європейських країн", – додав він.

Висловлюючись за перехід на фінансовий механізм ПСО, він назвав дискримінаційною по відношенню до атомної галузі існуючу схему роботи на енергоринку.

"Поки ми змушені працювати в обмеженому режимі. З одного боку ми обмежені у вході на ринок, а з іншого – нам серйозно зменшили обсяги виробленої електроенергії", – сказав глава "Енергоатому".

За його словами, це означає, що вихід з кризи здійснюється за рахунок атомної генерації.

"Внаслідок цього держава недоотримає податки, а перспективна галузь, яка виробляє дешеву і екологічну електроенергію, і є одним із стовпів вітчизняної економіки, виявиться в занепаді, чого ми ні в якому разі не повинні допустити", – вважає Котін.

При цьому він зазначив, що "на думку "Енергоатому" в Минэкоэнерго не прислухаються і не враховують, а проблеми не розуміють", пояснивши це відсутністю в міністерстві фахівців з атомної енергетики.

"Але якщо не прислухаються до Спільноти, чи варто дивуватися, що і нас не чують?" – резюмував Котін.

Раніше повідомлялося, що зменшення PSO на 5% суттєво не покращить ситуацію

Рішення Уряду про зменшення з 85% до 80% обсягу спеціальних обов’язків (PSO), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану компанії, через борги ДП «Гарантований покупець» у розмірі понад 5 млрд грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!