RSS
Новости
25 мая 2020, 14:26
Інвестуй у майбутнє з SolarEdge та Canadian Solar
На прикладі інвестора Богдана ми розповімо про те, чому сонячна енергія рятує планету, економить гроші, та як це працює.

Матеріал підготували Solarity.

За даними Eurostat, ціни на електроенергію в Європейському Союзі постійно зростають. Лише впродовж останніх двох років електроенергія подорожчала на кілька відсотків. Україну навряд чи омине цей тренд – витрати домашніх господарств, що централізовано купують електрику від ТЕЦ будуть лише зростати залежно від цін на континенті. До того ж, вони будуть постійно залежати від ринку, який в часи криз може бути нестабільним.

Споживачам цієї централізованої енергії потрібно буде постійно хвилюватися через речі, які від них не залежать – ціни на викопне паливо, торговельні ембарго, політичні ігри. Від усього цього прямо залежатиме, скільки грошей у вас залишиться в кінці місяця. Тому у цьому новому світі покладатися можна лише на одного постачальника – на себе.

Ми поспілкувались з нашим партнером SUNSAY Energy про досвід одного з тих, хто встановив фотоелектричну систему на свій будинок і тепер є максимально незалежним від звичних для інших ризиків.Житлова СЕС в Плютах (Київщина)

Як заробити на сонячній енергії

Solarity разом з Богданом Руденком, що кілька років займається будівельним бізнесом та тільки-но закінчив зводити власний будинок в Плютах під Києвом, розповідають, у чому переваги сонячної енергії.

Швидкий монтаж

Систему на 28.2 кВт встановили на дах будинку всього за п’ять днів. Причому зі збільшенням кількості панелей час монтажу залишається майже незмінним, основна частина роботи – це підключення обладнання в цілісну систему.


 

Богдан планує заробляти

Зазвичай для живлення будинку такого розміру, як у Богдана, не потрібно стільки електроенергії. Якщо підрахувати, то система на базі, наприклад, інвертора SolarEdge вироблятиме 35 тисяч кВт*год на рік, що дозволить стати будинку маленькою електростанцією та заробити близько 4300 доларів на рік – за рахунок продажу залишкової енергії.

Враховуючи зелений тариф та постійне зростання ціни на електрику – інвестиції в сонячні панелі, за словами Богдана, ефективніші за індекси американського фінансового ринку.

Універсальність

Ціна на систему буде залежати виключно від ваших потреб. Її можна ефективно масштабувати у випадку, якщо Богдан захоче додати їй потужності. Можна встановити недорогий варіант, що буде задовольняти потреби лише вашого будинку, а можна збільшити потужність і забезпечити електрикою усіх сусідів.

Як вибрати систему для свого будинку

Перед Богданом стояло декілька важливих питань: який бренд вибрати, як легко встановити систему, та наскільки вона витривала в експлуатації.

На ринку багато брендів, як з них вибрати найкращий, якщо я нічого не знаю?

Зазвичай всі виробники фотоелектричних панелей поділяються на три категорії. Для простого розуміння – в першій, найвищій категорії знаходяться такі виробники, як Sunpower, Panasonic, LG, REC, Jinko, JA та Canadian Solar.

Це лише 2% брендів на ринку і вони відповідають декільком важливим критеріям: працюють на ринку більше 5-ти років, публічно котируються на фондових ринках, мають повністю автоматизоване виробництво та багато інвестують в технології та підтримку бренду. Друга та третя категорія – компанії що не відповідають одній або більше з цих характеристик.

Зазвичай так званий Tier 1 коштує на 10-15% дорожче, але гарантує якість та гарантійне повернення, тому Богдан вибрав для будинку Сanadian Solar – один з найкращих варіантів на українському ринку у співвідношенні якості та ціни.

Порівняти панелі можна самотужки за допомогою індексу LCOE.

 

Система виглядає складною, чи не занадто це для мене?

Система складається лише з трьох частин – сонячних панелей, оптимізаторів та інвертора. На будинок Богдана встановили панелі Саnadian Solar CS6K-310MS (310 Вт), оптимізатори SolarEdge P700 та інвертор SolarEdge 27.6K. Це готове рішення, яке наш партнер SunSay Energy зможе розрахувати і для вас, в залежності від споживання електроенергії у вашому будинку. До того ж, панелі можна встановити і на землю, не використовуючи дах.

Фотоелектричні системи – це не тільки технічне рішення, але й технологічне. SolarEdge використовує платформу моніторингу ефективності ваших панелей, яку Богдан буде бачити у мобільному додатку. Вся система підключена до інтернету з графічною візуалізацією продуктивності вашої домашньої електростанції.

Які ризики існують? Як гарантувати максимальну безпеку?

Для того, щоб системи були більш стійкими, професійні спеціалісти рекомендують використовувати ефективні оптимізатори, що зменшують вплив пошкоджень окремих панелей на всю систему.

 

Якщо частину поверхні буде закривати бруд або сніг – ваша електростанція не зазнає зайвих втрат у виробництві енергії за рахунок оптимізації вольт-амперних характеристик кожної панелі.

У випадку ж пожежі, або серйозних проблем з мережею в SolarEdge автоматично вмикається модуль безпеки SafeDС, обмежуючи напругу в кожному модулі до 1 Вольта.

 

Таким чином, система робить будинок безпечнішим, ніж у випадку підключення до централізованого енергопостачання. До того ж, гарантія на оптимізатори – 25 років. Дах, на якому стоять панелі, мабуть доведеться ремонтувати частіше. :)

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!