RSS
Новости
29 мая 2020, 19:26
НКРЕКП звинуватила ДТЕК у падінні ціни на РДН та запровадить minimal price caps
НКРЕКП вважає, що дії компаній групи енергохолдингу ДТЕК спричинили падіння середньозваженої ціни на ринку «на добу наперед» в ОЕС України, яке спостерігається останніми днями, для виправлення ситуації комісія запровадить мінімальні цінові обмеження на ринку – 980 грн/МВт*год в денні години та 567 грн/МВт*год – в нічні години. Відповідну заяву 29 травня опублікував прес-центр регулятора.

«Падіння ціни носить явно штучний характер, оскільки не відображає фактичного попиту та пропозиції електроенергії в енергосистемі України. НКРЕКП проаналізувала ситуацію і дійшла висновку, що такий ціновий провал на ринку був спричинений діями групи компаній ДТЕК шляхом суттєвого скорочення закупівлі електроенергії на ринку «на добу наперед», - йдеться у заяві регулятора.

Для виправлення ситуації, що склалася комісія планує на наступному засідання запровадити мінімальні цінові обмеження на ринку – 980 грн/МВт*год в денні години та 567 грн/МВт*год – в нічні години. Такі цінові обмеження запроваджуються на період карантину та місяця після нього. Також регулятор зобов’яже трейдерів підтверджувати джерело походження електроенергії (або виробництво, або імпорт).

«Таке рішення допоможе стабілізувати цінову ситуацію на ринку, якщо окремі учасники будуть продовжувати розпочату кампанію. НКРЕКП найближчим часом разом з Антимонопольним комітетом України здійснить заходи реагування щодо дій учасників ринку», - повідомили в комісії.

Також в комісії зауважили, що на сьогодні в ЗМІ розпочата цілеспрямована інформаційна кампанія щодо дискредитації дій НКРЕКП.

«Чітко простежується чорна піар-кампанія щодо окремих членів НКРЕКП, яка носить відверто замовний характер, а звинувачення, які висловлюють окремі політики та «експерти», є відвертим наклепом. Зокрема щодо дій члена НКРЕКП Д. Коваленка, який займає професійну та збалансовану позицію, але яка може не влаштовувати деяких учасників ринку», - додали в комісії.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП бачить оптову ціну на електроенергію на рівні 1,2 – 1,4 грн / кВт*год

«Ми в Комісії бачимо умовний коридор оптової ціни електроенергії 1,2 - 1,4 грн/кВт*год. Споживачі пропонують коридор в 1,0 - 1,2 грн/кВт *год. Теплова генерація хоче 1,4 - 1,6 грн/кВт*год», - сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое