RSS
Новости
29 мая 2020, 19:34
ДТЕК вимагає від НКРЕКП справедливого розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії
ДТЕК вимагає від НКРЕКП справедливого та публічного розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії, професіональних рішень для стабілізації ситуації в енергетиці в інтересах України та забезпечення енергобезпеки країни. Далі - текст заяви компанії.

Безперервне адміністративне втручання у роботу ринку, непрофесійні дії з боку НКРЕКП, що почалися у 2019 році, вплинули і продовжують негативно впливати на енергетичну галузь. Штучні обмеження виробників електроенергії, ручне регулювання і втручання в роботу енергоринку призвели до наймасштабнішої кризи в енергетиці за всю історію незалежної України.

ДТЕК неодноразово звертав увагу на необхідність реакції НКРЕКП на ситуацію, що склалася, і прийняття оперативних заходів щодо запобігання маніпуляцій на ринку електричної енергії, які полягають в поданні учасниками ринку заявок на продаж неіснуючих обсягів електроенергії. Такі дії призводять до навмисного демпінгу цін для отримання неконкурентних переваг окремими гравцями ринку за рахунок державних компаній. Саме тому у травні 2020 року об`єм цінових заявок з ціною 55 коп. за кВт∙год, що нижче собівартості виробництва всіх генеруючих компаній, виріс у 16 разів – з 3 млн кВт∙год до 50 млн кВт∙год на добу. Профіцит запропонованої електроенергії і масштабні маніпуляції з ціною і обсягами заявок на продаж на ринку «на добу наперед» при повній бездіяльності з боку НКРЕКП стали причинами штучного зниження ціни на електроенергію.

Маніпуляції на ринку «на добу наперед», штучні ціни на електроенергію призвели до загрози зриву безперебійного постачання електроенергії для реальних споживачів. Аби уникнути ситуації зі знеструмленням споживачів постачальники електроенергії перейшли на закупівлю електроенергії у реальних виробників на ринку двосторонніх договорів, минаючи спекулянтів і «торговців повітрям».

ДТЕК у своїй діяльності керується виключно ринковими правилами і правилами, встановленими НКРЕКП, діє в межах українського законодавства.

ДТЕК заперечує звинувачення на свою адресу і вимагає від НКРЕКП справедливого і публічного розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!