RSS
Новости
29 мая 2020, 20:37
Уряд оприлюднив заходи для мінімізації кризових явищ в енергетиці
Уряд хоче відновити енергетичний сектор після кризи, розвиваючи сприятливе ринкове середовище.

Поступове послаблення карантинних обмежень дозволить відновити бізнес-активність української економіки та збільшити споживання електроенергії, газу, нафти та нафтопродуктів. 

Про це йдеться в Програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, яку оприлюднено на сайті кабінету міністрів.

"Для забезпечення довгострокового розвитку сектора, необхідним є створення сприятливого регуляторного середовища для учасників ринку. Для цього, розроблені антикризові заходи, спрямовані на створення умов для нарощування видобутку, що забезпечить скорочення обсягів імпорту енергоресурсів, створення умов для сталого розвитку та модернізації електроенергетичних потужностей, що дозволить оптимізувати роботу енергосистеми, забезпечення нарощування державних резервів та диверсифікації імпорту ресурсів, що забезпечить енергетичну незалежність країни”, - йдеться у програмі уряду.

До додаткових заходів, спрямованих на вирішення кризи в секторі та забезпечення сталого розвитку, віднесли забезпечення фінансової стабільності системи, забезпечення прозорості ринкових відносин та забезпечення енергетичної незалежності.

Також пропонується ліквідувати заборгованість між учасниками ринку, стабілізувати оптові ціни та поступово переглядати тарифи для домогосподарств, що "дозволить забезпечити фінансову стабільність на ринку". 

Для забезпечення прозорості ринкових відносин та гарантування енергетичної незалежності пропонується забезпечити сталий перехід до вільного ринку електроенергії та газу, що надасть можливість започаткувати розвиток ринкових відносин та конкуренцію на ринку, створити передумови для модернізації основних фондів, що забезпечить їх оновлення та мінімізацію втрат ресурсу при транспортуванні та розподілі.

Даний розділ програми підготовлено за участі аналітичних центрів "Центр Разумкова", Український інститут майбутнього, Інститут економіки та прогнозування НАН України, Dixi Group, Low Carbon Ukraine, компаній Енергоатом, KNESS, Теплоенерго груп, Укренерго, Донбасенерго, ДТЕК, Укргідроенерго, Нафтогаз, Полтавська нафтогазова компанія, Укрнафта, IME Consulting, NBT AS; асоціацій Європейсько-українське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація, Асоціація газовидобувних компаній.

Загалом очікується, що поступове послаблення карантинних обмежень дозволить відновити бізнес-активність української економіки та збільшити споживання електроенергії, газу, нафти та нафтопродуктів. 

Раніше повідомлялося, що COVID-19 вніс суттєві корективи в розвиток ВДЕ в Україні

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое