RSS
Новости
5 июня 2020, 10:18
Норвегія та Швеція створять центр утилізації електромобільних акумуляторних батарей
У місті Фредрікстад(Норвегія) створять "центр утилізації" електромобільних акумуляторних батарей (АКБ).

Проєкт реалізують норвезька алюмінієва компанія Norsk Hydro (Норвегія) і шведський виробник екологічно чистих акумуляторів Northvolt, створивши спільне підприємство Hydro Volt.

Високо автоматизований центр дробитиме і сортуватиме використання літій-іонних батарей. Потужність підприємства перевищить 8 тис. тонн АКБ на рік. На підприємстві буде здійснюватися рециркуляція алюмінію і так званої "чорної маси", що містить літій, кобальт, марганець і нікель. Надалі чорна маса буде доставлятися на завод Northvolt, де буде перетворюватися у рідкоземельні "енергетичні" метали.

"До 2030 року Northvolt планує використовувати при виробництві своїх батарей до 50% нашої сировини, одержуваної з перероблених АКБ", - заявила Емма Неренхайм, директор з охорони навколишнього середовища підрозділу з переробки відходів Northvolt.

Центр переробки акумуляторів і алюмінію з норвезького сектора електромобілів (EV) запрацює у 2021 році.

Норвегія володіє найбільшим (у перерахунку на душу населення) парком електромобілів і є світовим лідером у сфері впровадження EV-технологій. За даними уряду, 43% всіх нових автомобілів, проданих у 2019 році, були електричними, а найпопулярнішим EV на місцевому ринку стала Tesla Model 3. До 2025 року уряд хоче домогтися того, щоб всі нові легкі фургони і легкові автомобілі, що продаються в Норвегії, мали нульову емісію.

Нагадаємо, що Центр досліджень сонячної енергії та водню в Баден-Вюртемберзі (ZSW) опублікував статистичні дані щодо світового ринку електромобілів в 2019 році. Глобальний парк електричних машин збільшився на 2,3 млн до 7,9 млн одиниць (враховані «чисті» електромобілі і заряджаються від мережі гібриди).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!