RSS
Истории
5 июня, 15:41
Заощадити 2800 доларів і зберегти навколишнє середовище - чому власникам СЕС має сенс замінити свинцево-кислотні АКБ на літій-іонні
До кінця червня власники автономних сонячних електростанцій, які вже працюють в Україні, можуть обміняти старі свинцево-кислотні акумулятори на літієві за аукціонною ціною. У чому суть і яка вигода - дізналися ElektroVesti.

Компанія Атмосфера розповіла про свою програму пільгового апгрейда автономних сонячних електростанцій зі свинцево-кислотних АКБ на літій-іонні.

Свинцево-кислотні vs літій-іонні

Серійний випуск і масова експлуатація свинцево-кислотних акумуляторних батарей були розпочаті ще в кінці 19 століття. На початку 20 століття вони почали широко застосовуватися в автомобілях, розширюючи далі сферу свого застосування, легко перетнули межу тисячоліття і до сих пір продовжують працювати. Вони дешеві, але, як і будь-яке дешеве рішення, мають свою «ціну» в інших аспектах. Наприклад, вони не можуть похвалитися тривалим терміном служби. Також вони містять токсичний свинець і агресивну кислоту, тому їх утилізація питання далеко не тривіальне.

Літій-іонні акумуляторні батареї - одна з найбільш актуальних технологій, яка розвивається швидше за інші. Вони мають дуже високу питому щільність заряду, це означає, що вони можуть зберігати значну кількість електричної енергії в невеликому обсязі.

Основні відмінності:

  • Літій-іонні батареї в 15 разів довговічніші. 4500 циклів, 10 років служби, 5 років гарантії.
  • Літій-іонні батареї в 5 разів більш вигідні у фінансовому плані, ціна 1 кВт * год енергії за життєвий цикл - 4,66 грн в порівнянні з 23,13 грн у свинцево-кислотних.
  • Літій-іонні батареї більш екологічні, менш токсичні, використовують менше матеріалів при виробництві.


Як розповіли фахівці компанії Атмосфера, свинцево-кислотні АКБ «вмирають» через рік-два експлуатації, їх потрібно міняти. Таким чином, якщо взяти дві батареї - кислотну і літієву - то при однаковому режимі використання протягом 10 років кислотна АКБ буде дорожче.

Кислотну батарею не рекомендується розряджати більше, ніж на 50%. Літієву можна розряджати до 0. Тому при порівнянні вартості потрібно брати 1 літієву батарею і 2 кислотні тієї ж ємності. Відповідно, на життєвий цикл літієвої батареї припадає 10 кислотних батарей.

Літієвої АКБ вистачить однієї, а кислотних доведеться поміняти аж десять штук.

Якщо дивитися на літієві батареї Pylontech US2000 і кислотні Ventura GPL 12-200, то в грошах це виражається так (див. Таблицю нижче):

За один і той же період доведеться заплатити 4270 доларів за 10 кислотних АКБ і 1399 доларів за літієву АКБ.

Зараз в рамках пільгової заміни компанія Атмосфера пропонує акційну ціну на Pylontech US2000, за модуль ємністю 2,2 кВт * год в комплекті з кабелями до нього. Можна розраховувати на знижку в 285 доларів від роздрібної ціни.

Кому це вигідно

Програма пільгової заміни АКБ буде вигідна, перш за все, власникам автономних СЕС, які запустилися рік-два тому. Якраз зараз підходить час заміни батарей, тому їм варто детальніше розглянути переваги нових літій-іонних АКБ над свинцево-кислотними побратимами.


Для яких  інверторів підходить

Літієві батареї Pylontech US2000 підходять для більш ніж 30 моделей інверторів, список включає популярні моделі Voltronic. 

Нагадаємо, що на заводі Voltronic виробляються кілька відомих брендів, які представлені на українському ринку, в тому числі ABiSolar, Axioma Energy, FSP, Must, Q-Power, Steca.


Як утилізують

Як нас запевнили в компанії Атмосфера, всі старі свинцево-кислотні АКБ будуть утилізовані з урахуванням всіх вимог екологічного законодавства України.

Як взяти участь у пільговій програмі апгрейда СЕС

Для того, щоб взяти участь в програмі пільгової заміни старих свинцево-кислотних АКБ на літій-іонні, звертайтеся до найближчого до вас дилера Атмосфери в вашому регіоні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!