RSS
Новости
5 июня 2020, 17:21
НКРЕКП надало право «Укренерго» обмежувати приєднання до мереж нові ВДЕ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг, надала право НЕК «Укренерго» тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до мереж електроустановок виробників електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ), якщо досягнуто межі операційної безпеки об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України.

Про це йдеться у Постанові НКРЕКП № 1070 від 03.06.2020.

«Пункт 1.7. У разі досягнення меж операційної безпеки функціонування ОЕС України ОСП має вживати заходів щодо тимчасового припинення (обмеження) видачі технічних умов на приєднання та/або надання письмових висновків/рекомендацій щодо виконання технічних заходів для забезпечення належної та сталої роботи об’єктів електроенергетики в ОЕС України та/або у відповідних її частинах до реалізації технічних та ринкових заходів, передбачених затвердженим Звітом з оцінки відповідності (адекватності) генеруючих потужностей », - зазначається у постанові.

При цьому, в «Укренерго» пояснили, що зазначені обмеження можуть тривати до моменту, поки будуть реалізовані технічні та ринкові заходи, які забезпечують належну та сталу роботу об’єктів електроенергетики, та передбачені у затвердженому НКРЕКП Звіті з оцінки відповідності (адекватності) генеруючих потужностей.

А рішення про обмеження видачі технічних умов на приєднання Оператор системи передачі має ухвалювати на основі розроблених ним критеріїв, які буде опубліковано на сайті системного оператора протягом найближчих місяців.

Нагадаємо, НЕК «Укренерго» впроваджує Систему управління обмеженнями ВДЕ - програмне забезпечення, яке дозволить автоматизувати формування та надання оперативних диспетчерських команд на зміну поточного навантаження генерації з ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!