RSS
Новости
5 июня 2020, 21:36
Фінляндія планує розширити перший морський «льодовий» вітропарк до 500МВт
У Фінляндії у Ботнічній затоці поблизу міста Порі мають намір збільшити потужність першої у світі морської «льодової» вітроелектростанції до 500 МВт.

Проект розширення 44,3-мегаватної ВЕС Тахколуото вивчає фінська компанія Suomen Hyötytuuli Oy.

Потужність вітроелектростанції стійкої до льодових умов мають намір збільшити на 300-500 МВт. ВЕС включатиме до 45 вітряних турбін з індивідуальною потужністю від 11 МВт до 16 МВт, встановлених на площі від 128 км2 до 135 км2.

Глибина води у цьому районі коливається від 10 метрів до більш ніж 50 метрів, сказав забудовник. Передбачуваний район розташований приблизно у чотирьох кілометрах від Тахколуото у його найближчій точці.

Проект, можливо, включатиме гравітаційні фундаменти, аналогічні тим, які встановлені на існуючій вітроелектростанції Тахколуото. Забудовник також зарезервував можливість використання плавучих вітрових фундаментів на більш глибоких місцях у межах обраної ділянки.

Передбачається, що розширена вітроелектростанція буде або подавати електроенергію у мережу через морську підстанцію, або електроенергія буде доставлятися безпосередньо на берег по лінії зв'язку у Тахколуото.

Наразі проект проходить процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС).

ВЕС Тахколуото перша фінська офшорна вітряна вітроелектростанція, яка знаходиться на відстані 0,5-3 км від берега у районі з глибинами моря від 8 до 15 метрів. ВЕС складається з однієї вітротурбіни Siemens потужністю 2,3 МВт, яка експлуатується з 2010 року, і десяти вітротурбін Siemens потужністю 4,2 МВт, введених в експлуатацію у 2017 році.

При виборі конструкції фундаментів вітроагрегатів враховувались можливі складні льодові умови, що робить її першою ВЕС такого типу.

Раніше повідомлялося, що ціна на електроенергію в Фінляндії стала негативною завдяки підвищеній генерації вітропарків через сильний вітер

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!