RSS
Новости
12 июня 2020, 10:22
Вартість сонячної енергії може впасти «майже до нуля» у 2030-2040-х роках
Інститут економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA) опублікував невеличку доповідь «ВДЕ продовжують бити рекорди попри вплив COVID-19».

У доповіді перераховуються цінові успіхи сонячної енергетики досягнуті в поточному році. Говориться про останній рекорд в ОАЕ, де за результатами конкурсного відбору ціна сонячної кВт*г склала 1,35 цента США (квітень 2020), і про попередній, січневий рекорд в Катарі, який був встановлений за участю нафтогазового концерну Total (1,567 цента за кВт *г).

Загалом, наводиться досить багато прикладів недавніх «знакових» угод на ринку ВДЕ.

Крім того, в доповіді формулюється прогноз: «до 2030-2040 років витрати на виробництво змінної відновлюваної енергії (VRE) з нульовими викидами будуть близькі до нуля в багатьох областях з високоякісними [сонячними] ресурсами по всьому світу (від Арізони до Іспанії, Раджастхану і Північного Квінсленда).

При цьому автори посилаються на думку ряду визнаних експертів у галузі енергетичних технологій, «таких як Майкл Лібрайх».

В якості ще однієї ілюстрації тренду на зниження вартості сонячної енергії наводиться відомий графік аналітика Рамеза Наама, що показує, як буде продовжуватися «сонячна дефляція»:

Зростання масштабів виробництва і продовження падіння цін на сонячні модулі в поєднанні з низькими процентними ставками забезпечать подальше зниження вартості одиниці енергії в фотоелектричній сонячній енергетиці. У регіонах з найвищою інсоляцією це призведе до падіння LCOE проєктів нижче 1 цента за кВт*г. Уже в нинішньому десятилітті.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Інститут срібла (Silver Institute) опублікував доповідь «Важлива роль срібла в сонячній енергетиці», підготовлений компанією CRU Consulting.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!