RSS
Новости
12 июня 2020, 11:26
У Німеччині встановлено 200 тис. домашніх систем зберігання електроенергії
У серпні 2018 року в експлуатацію була введена 100 тисячна домашня система зберігання електроенергії в Німеччині. Менш ніж через два роки їх кількість зросла у два рази, яку опублікував Федеральний союз підприємств сонячної промисловості. Таким чином, попит на системи зберігання електроенергії зріс приблизно на 50% у 2018 і 2019 роках відповідно. Попри пандемію, Федеральний союз очікує подальшого зростання ринку в цьому році. Це також пов'язано з падінням цін, які за останні роки знизилися більш ніж у два рази.

Проте, коли мова йде про енергетичні та кліматичні цілі, то потрібно значно більше великих та дрібних еноргонакопичувачів. Дослідники ринку вважають, що до 2030 року встановлена ​​ємність зберігання електроенергії виросте в 10 разів до 18 ГВт*ч. Сюди включені як домашні системи, так і комерційні, і мережеві.

«Щоб системи зберігання електроенергії могли виконувати свою важливу буферну функцію при переході на відновлювані джерела енергії в необхідному обсязі, необхідно подолати всі ринкові бар'єри», - пояснив Карстен Кьорніг, генеральний директор BSW Solar.

Перш за все, він критикує податкове навантаження на власне споживання сонячної електроенергії за рахунок збору на розширення використання відновлюваних джерел енергії. Це «одна з найбільших перешкод для інвестицій» та «вбивця переходу на відновлювані джерела енергії».

«Збір на розширення використання відновлюваних джерел енергії порушує законодавство ЄС та на сьогодні блокує розумне дооснащення сотень тисяч сонячних електростанцій, для яких виплати за «зеленим» тарифом припиняться після 20 років експлуатації з 2021 року», - продовжив Кьорніг.

 З метою подальшого розширення використання відновлюваних джерел енергії та поетапної відмови від використання вугілля та атомної енергії будуть потрібні додаткові ємності для зберігання електроенергії в якості гнучкого варіанту забезпечення надійності електропостачання та стабільності мережі.

У березні цього року Федеральний союз виробників акумуляторних батарей (BVES) також опублікував докладні дані про розвиток ринку. Згідно з цим звітом, на кінець минулого року в приватних будинках було встановлено 182 тис. систем зберігання електроенергії.

Раніше повідомлялось, що ринок зберігання енергії - одна з найгарячіших тем сучасної економіки. Енергетичний перехід, розвиток варіабельних відновлюваних джерел енергії роблять практично неминучим бурхливе зростання систем накопичення електрики (СНЕ). Так, аналітики BloombergNEF в минулому році передбачали, що глобальна встановлена потужність накопичувачів за 20 років зросте в 122 рази!

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!