RSS
Новости
17 июня 2020, 16:29
Не «зеленим» тарифом єдиним. Сонячні електростанції згладять для вашого бізнесу зростання тарифів на електроенергію
ElektroVesti і Атмосфера розповідають, як бізнес-центру, готелю або виробничому підприємству убезпечити себе від неминучого зростання тарифів на електроенергію і отримати тариф 0,65 грн за кВт*год на 20 років за допомогою власної СЕС.

Всі вже багато разів сказали, що українська електроенергетика перебуває в глибокій кризі: мільярдні борги перед генеруючими компаніями, виведення в резерв атомних енергоблоків, перипетії через реструктуризацію «зелених» тарифів і т.д. Щоб загасити пожежу неплатежів, потрібні гроші. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вже заявив, що для українських підприємств електроенергія обходиться дешевше, ніж для промисловості в Росії, Білорусі та в Європі в середньому. Це може означати тільки одне - бізнесу варто готуватися до зростання тарифів.

"Ціна для промислових споживачів коливається. У нас відкритий ринок, вона може коливатися. Але вона є однією з найдешевших серед всіх країн Європи. Вона дешевше, ніж в Росії, Білорусі, дешевше, ніж в Європі в середньому", - заявив голова уряду .

Якщо подивитися на ціну електроенергії для непобутових споживачів в ЄС, то картина буде наступна (євро за кВт*год, дані Eurostat, 2019 рік):


Електроенергія складає чималу статтю витрат для будь-якого бізнесу: супермаркет або торговий центр, де працюють холодильники та торгівельне обладнання, бізнес-центр, де вмикають кондиціонери і обігрівачі, виробничі підприємства, де встановлені верстати і складальні лінії - і всі інші: від СТО, готелю, складу і до фермерського господарства. Разом зі зростанням тарифів на електроенергію, будуть рости і операційні витрати бізнесу, що позначиться на цінах, але це вже інша історія.

Що ж можна зробити бізнесу, щоб захистити себе від зростання тарифів на електроенергію? Одне з рішень - встановити сонячну електростанцію для власного споживання. Ми звернулися до компанії Атмосфера, щоб вони поділилися своїм практичним досвідом проектів СЕС для бізнесу. Атмосфера розповіла нам про бізнес-центр в Одесі, на даху якого встановили СЕС на 120 кВт.


 

Чому виникла ідея

Бізнес-центру необхідно було докупити близько 100 кВт електроенергії в обленерго. ТУ і вартість робіт в підсумку вийшли занадто дорогими, тому був обраний варіант з сонячними панелями. Це ще одна з причин встановити СЕС для власного споживання - при зростанні бізнесу постає питання збільшення потужності, що часто пов'язано з додатковими труднощами і бюрократичними перепонами.

Отриманий ефект

- 10-12% власного споживання закрили, генерація на добу 500-700 кВт * год
- Зрізали пікові навантаження, коли орендарі активно користуються електроприладами в світлий час доби
- Зведений тариф вийшов на 5-6% дешевше, ніж у інших споживачів в центрі міста
- Отримана економія - 300 000 грн за рік

Окупність

Повернення інвестицій розраховано на рівні 7 років, а при поточних цінах окупність взагалі на рівні 5 років. Що приємно, що на інвертори гарантія 7 років, а на панелі 12 років, тому під час всього терміну окупності обладнання буде покрито гарантією. А якщо додати неминуче зростання тарифів, то терміни окупності ще більше скорочуються. Ціни на панелі постійно знижуються, тому привабливість рішення зростає для перспективи масштабування і збільшення потужності СЕС. Мінімальна потужність станції починається від 3 кВт. Термін служби СЕС - близько 25 років.

"Зелений" тариф vs власне споживання

У компанії Атмосфера розповіли, що окупність СЕС під власне споживання часто виходить краще, ніж у СЕС під "зелений" тариф. По-перше, на відміну від домашнього зеленого тарифу, ситуація з промисловим тарифом досить напружена. По-друге, СЕС під власне споживання не вимагає дорогого у всіх сенсах оформлення, тому терміни введення в експлуатацію значно коротші.


У компанії Атмосфера підкреслили, що встановивши СЕС, бізнес може зафіксувати тариф на електроенергію на рівні 0,65 грн за кВт * год на 20 років. Також важливим фактором є відсутність довгої процедури узгодження, яка зазвичай має місце, наприклад, при оформленні «зеленого» тарифу. Електромережа підприємства не змінюється, а втручання в існуючу мережу мінімальне - необхідно просто підключити інвертор в існуючу електромережу і встановити обмежувач перетоків енергії в мережі загального користування перед електролічильником підприємства.

Як вийшли на 0,65 грн за кВт * год?

Тут розрахунок досить простий. Вартість обладнання ділиться на продуктивність протягом 20 років експлуатації. Орієнтовний бюджет на обладнання починається від 580 доларів. Якщо поділити загальну кількість кВт * год, які згенерує СЕС на початкові вкладення, то як раз і вийде ціна в 0,65 грн за кВт * год.

Власна СЕС забезпечує додатковий енергоресурс, який може бути використаний як для економії (компенсації існуючого навантаження), так і для підключення додаткового обладнання (додавання нового навантаження), яке не можна було б підключити при існуючому включенні в мережу загального користування.

При зростанні навантаження, напруга мережі загального користування може знижуватися. Сонячна електростанція компенсує це зниження в мережі підприємства.


Як резюме - сонячна електростанція це не тільки «зелений» тариф. Це також простий і недорогий спосіб збільшити рентабельність бізнесу і скоротити витрати на електроенергію.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!