RSS
Новости
19 июня 2020, 21:32
До 50 ГВт атомних електростанцій для виробництва водню до 2050 року - британське дослідження
Британське НКО Energy Systems Catapult провело дослідження перспектив атомної енергетики в контексті переходу країни до кліматичної нейтральності (нульового балансу викидів парникових газів) до 2050 року. Результатом стала доповідь «Атомна енергія для чистого нуля» (Nuclear for Net Zero).

Дослідження фінансувалося урядом Великобританії в рамках програми Innovate UK.

Ключові результати доповіді:

А) Існує можливість значного скорочення вартості атомної енергії. Її реалізація потенційно може знизити витрати і ризики, пов'язані з досягненням Великобританією кліматичних цілей. Британська система з нульовим балансом викидів без ядерної енергетики можлива, але націлюватися на таку систему ризиковано (низька вірогідність, що вдасться досягти «чистого нуля»), і це може бути дорожче. Такий неядерний сценарій може вимагати значних змін в біоенергетиці і землекористувані, а також в «величезної кількості відновлюваної енергії».

Б) Зниження витрат в атомній енергетиці може бути забезпечено з допомогою:

— Розширення ролі нового ядерного реактора III покоління + (того ж типу, що встановлюється на недобудованій атомній станції Hinkley Point [Хінклі-Пойнт] C) у виробництві електроенергії;

— Впровадження вдосконалених високотемпературних ядерних установок IV покоління в поєднанні з виробництвом (низьковуглецевого) водню для промисловості, автомобільних та морських вантажоперевезень; Вдосконалені ядерні установки в поєднанні з більш ефективним високотемпературним виробництвом водню можуть стати економічно ефективним джерелом додаткового H2 з низьким вуглецевим слідом і відносно невеликим використанням земельних ресурсів.

— Розгортання малих модульних реакторів (SMR) з їх використанням для централізованого теплопостачання міст — економічно ефективним низьковуглецевим теплом будинків та підприємств.

У доповіді пропонується наступна державна політика в галузі атомної енергетики:

— Прийняти рішення про будівництво ще приблизно 10 ГВт реакторів III покоління+ на додаток до 3,2 ГВт Хінклі-Пойнт З;

— Протягом наступних 5 років паралельно підтримувати програми поетапного розгортання малих модульних реакторів і вдосконалених реакторів IV покоління у Великобританії. У поєднанні з оцінкою прогресу в розвитку альтернативних технологій низьковуглецевої енергетики це забезпечить більш чітке уявлення про ймовірність реалізації переваг цих двох технологій для виконання завдань по досягненню Великобританією цілей декарбонізації до 2050 року.

— Якщо ядерна енергетика зможе знизити витрати і внести свій внесок у вирішення завдань декарбонізації теплопостачання і виробництва водню, то до 2050 року може знадобитися електрична потужність атомної енергетики на рівні 50 ГВт. Однак сьогодні існує значна невизначеність щодо структури цього атомного портфеля.

Раніше повідомлялося, що до 2023 року Міністерство освіти і науки Німеччини інвестує близько 300 млн. євро в подальші дослідження виробництва "зеленого" водню.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!